Péřové polštáře

Ložnice

Naše babičky a prababičky nedali na tento materiál v žádném případě dopustit a o čem je řeč? O peří. To se již od pradávna používá jako náplň polštářů a přestože dnes existuji umělé materiály, mnozí z nás nedají dopustit na klasické péřové polštáře a to především díky skvělým vlastnostem tohoto zcela přírodního materiálu.

Péřové polštáře jsou lehké, vzdušné a mají skvělé vlastnosti co se usazování hmyzu a škůdců týče. V neposlední řadě, pokud místo polštářů zvolíte celý set a koupíte si i péřovou deku, bude vám pod ní krásně teplo, protože tento materiál skvěle izoluje. Mezi další nesporné výhody, které mají péřové polštáře patří také pohlcování vlhkosti. Říká se, že pravé peří dokáže přijmout až 5% tekutin, které je schopno během noci do ovzduší znovu vrátit aniž by zanechal jediné známky vlhkosti.

Péřové polštáře jsou výborné i pro váš spánek. Dokáží se přizpůsobit ideálnímu tvaru záklonu vaší hlavy a dodávají tak vašemu spánku určitou kvalitu.

Pokud chcete spát opravdu kvalitně a máte zájem pořídit si něco na úkor kvality, péřové polštáře by měli být jasnou volbou.

Peří

Peří jako materiál je velice často používán právě v textilním a bytovém průmyslu. Určitě znáte zimní bundy naplněné peřím, stejně jako deky či polštáře. Využívá se díky svým již zmíněným vlastnostem, mezi které patří čistota, teplo a izolační vlastnosti.

Rozeznáváme různé druhy peří. Husí prach je to nejkvalitnější. Má skvělé vlastnosti, drží skvěle tvar a po prospané noci se automaticky vrací tvar polštáře sám. Měkké peří je často využíváno právě v sortimentu péřové polštáře. Je lehké, vzdušné, měkké a skvěle drží tvar, který je pro polštáře ideální. Kachní peří soupeří kvalitou s husím peřím, stejně tak podobnými vlastnostmi a tak často spíše záleží z jakého roku ptáků a z jaké krajiny peří pochází. Pro mnoho z nás neznámí druh peří je tzv. kajčí peří. To se sbírá kolem hnízd ptáků a tak je jasné, že každoročně se jej posbírá velice malé množství.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply