Ložní povlečení zvyšuje kvalitu spánku

Dětský pokoj

Není tajemstvím, že člověk dle studií odborníků prospí až jednu třetinu svého života. Spánek tak tvoří podstatnou část. Díky tomuto zjištění bychom měli věnovat zvýšenou pozornost koupi nejen kvalitní postele, matrace, polštáře a přikrývky, ale také ložnímu povlečení. Kvalitní ložní povlečení může náš spánek mnohonásobně zkvalitnit.

Vybíráme ložní povlečení

Při výběru bychom měli dbát na několik důležitých vlastností. Ložní povlečení vybírejme pouze z kvalitních a pevných materiálů, které jsou příjemné na dotyk, tím budou příjemné i pro vaši pokožku. Velice oblíbené jsou přírodní materiály, které mají navíc vzácné vlastnosti, nepřitahují prach, mají dobrou savost a jsou vzdušné. Spusta lidí volí jednodušší a praktičtější zapínání na zip. Předejdete případným problémům s trháním a samovolným rozepínáním knoflíků. Dětské povlečení bychom měli vybírat takové, abychom předešli případným alergickým reakcím. Jemnost a příjemný materiál by měli být při výběru dětského povlečení samozřejmostí.

Materiály ložního povlečení

Dnes se ložní povlečení vyrábí z mnoha materiálů, mezi nejoblíbenější a nejžádanější patří balvna, satén, flanel a krep.

Balvněné povlečení je velmi příjemné na dotyk a doporučuje se kvůli hygieničnosti prát na vyšší teploty.

Saténové povlečení je využíváno především v letních měsích. Povrch, ze kterého je povlečení vyrobeno připomíná luxusní materiál, jehož hlavní vlastností je chladivost.

Krepované povlečení získává stále větší popularitu. Skvělé savé vlastnosti a nenáročnost materiálu při údržbě jsou zárukou nejen kvalitního spánku.

Posledním druhem je flanelové povlečení jehož vlastností je udržování tepla a hřejivost. Flanelové povlečení je využíváno především v zimních měsících.

Údržba ložního povlečení

Nově zakoupené povlečení vždy vyperte. Z výrobu mohou obsahovat ještě zbytky chemických materiálů a barviv, které můžou zanechat alergickou reakci či může dojít ke zbarvení vašeho pyžama. Při praní ložního povlečení se doporučuje povlečení obrátit naruby a zapnout. Zvýšíte tím životnost barev a materiálu ze kterého je ložní povlečení vyrobeno.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply