Plánovače interiéru a exteriéru 1. díl

Plánujete zařizovat nově pokoj, kuchyň, obývák či ložnici? Nedovedete si představit jak urovnat nábytek a jak rozložit jednolité prvky? Potom je tu pro vás šikovná aplikace, tzv. plánovače interiéru, díky kterým dokáže naplánovat místnost přesně tak, jak si přejete dle vašich požadavků. Navíc kreativitě se meze nekladou a plánovat interiér pomocí programu je mnohem snadnější než přesouvat jednotlivé díly nábytky přímo v místnosti.

Jak fungují plánovače interiéru a exteriéru

Vše funguje na velice jednoduché bázi, díky které si navrhnete doslova celý byt. Nejdříve musíte zadat rozměry vašeho pokoje. Čím přesnější zadání rozměrů, tím můžete váš pokoj navrhnout kvalitněji a přesněji. Jednotlivé komponenty totiž mají své rozměry, či lze rozměry jednotlivých komponentů pozměnit, to je důležité pro to, aby jste věděli, zda se dané objekty vejdou například na stěnu apod. Takto si rozmístíte jednotlivé prvky, postele, skříně, dveře, okna, topení, komody, stoly, židle, TV a mnoho dalšího. Celkový dojem poté můžete shlédnout ve 2D či 3D provedení. Některé lepší programy dokáží projít celý pokoj. Cítíte se tak přímo uvnitř dění.

Přestože plánování interiéru může být v některých případech i zábava, vždy se ujistěte o funkčnosti jednotlivých komponent. Je dobré, že je tato skříň umístěna takto, ale nejde plně otevřít, či je dobré, že je televize naproti oknu, ale moc z ní díky sluníčku nevidíte. V takovém případě je dobré konzultovat své vytvořené dílo s designován studiem, který má již letité zkušenosti.

Ať tak či tak jednotlivé plánovače interiéru mají za úkol především ulehčit vám práci při rozmisťování jednotlivého nábytku. Plánovače se dají sehnat zdarma, ale jsou i placené profesionální programy. Veškeré aplikace se od sebe liší ovládáním a jednolitými možnostmi. V příštím díle se podíváme na jednotlivé programy, které jsou dostupné zdarma kde stažení. Tak s chutí do plánování vaše interiéru.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply