Venkovský styl vašeho interiéru

Dětský pokoj

Venkovský styl interiéru je styl, který k nám přišel z USA. Ovšem dnes již ztratil svou zeměpisnou vazbu a mezi lidmi je tento styl považován jako mezinárodní.

Venkovský styl dekorace interiéru by měl splynout především s přírodou a dostupnými materiály, které je možné na venkově sehnat. Dřevo, kámen, papír či klasický kov jsou jen malou částí kompletního venkovského stylu. Mezi neobvyklé přírodní materiály potom řadíme sušené listy či slámu. Meze se nekladou a tak záleží pouze na vaší inspiraci a kreativitě. Pokud chcete ovšem zachovat venkovský styl, kupujte pouze čistě přírodní materiály, které v sobě mají vůni přírody.

I přesto, že veškeré materiály vypadají levné, zařízení bytu ve venkovském stylu levné není, pokud zachováte opravdu kvalitní přírodní materiály a nebude kupova jejich syntetické náhražky.

Co se týče barev a motivů, pro zachování venkovského stylu, bychom měli zachovat barvy původní. Rozhodně se vyhněte barvám křiklavým. Zkuste tak například jemné odstíny zelené, béžové či tmavě červené. Na ozdobu můžete používat květinové vzory, které připomínají právě venkov.

Venkovský styl bychom měli zachovat ve všech ohledech. Pokud se pro tento styl dekorace pokoje rozhodnete, kupte si jak bytové doplňky, barvy, nábytek, které s tímto tématem souvisí. Špatnou volbou je zařídit si design pokoje dle venkovského stylu a poté do něj koupit moderní černý futuristický nábytek, takto by jste rozhodně díru do světa neudělali.

Co se bytových doplňků týče, vhodné můžou být například hliněné vázy, keramika nepříliš křiklavých barev či měď.

Venkovský styl interiéru dnes ovšem znamená především pohodu, přirozenost a díky dnešním možnostem i kvalitní komfort pro bydlení.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply