Moderní záclony a závěsy prozradí váš způsob života

Bedroom 3D

Záclony a závěsy k oknům bezpochyby patří. Mimo to, že zabraňují pronikání ostrých slunečních paprsků a nepropustí ani zvídavé pohledy kolemjdoucích, mají ještě jedno plus. Z vašeho interiéru dokáží vykouzlit místnost, kde se budete cítit příjemně, útulně, a pohodlně. Navíc díky široké nabídce můžete svůj pokoj neustále proměňovat. Pojďme se tedy podívat, jaké materiály se dnes používají, a jaké typy moderních záclon můžete koupit.

Moderních záclony si vybere každý

Pryč je naštěstí ta doba, kdy ve všech oknech visely naprosto stejné, krajkové záclony. Jejich údržba nebyla nijak snadná, a to věšení na jednotlivé háčky…Současný trh nabízí daleko větší možnosti, co se týče barev, provedení, typů, materiálu. Snadno si pořídíte jiné záclony do kuchyně, jiné záclony do obýváku. Kombinovat můžete lehkou ozdobnou záclonu s žaluziemi. Kdo dává přednost klasice, sáhne po bílých záclonách. Pokud se nebojíte experimentovat, můžete zvolit výrazné barvy, nebo vzory.

Jak záclonu vybrat

Moderní bydlení nabízí i množství moderních záclon, a je jen na vás, jakou máte představu o svém interiéru. Vhodným výběrem záclon a závěsů můžete místnost změnit k nepoznání. Při koupi tedy myslete zejména na to, jak vám bude ladit s vaším moderním bydlením.

Důležitým aspektem je také délka záclony. Pokud hned pod okny nemáte radiátor, není problém pořídit si dlouhou moderní záclonu. Jestliže se ale topení pod okny nachází, volte raději takovou, která ho nepřekrývá. Díky tomu by se teplo nedostávalo do místnosti, a zbytečně byste platili za energie.

Tradiční voály

Moderní kuchyně si žádá i moderní stínění. Pokud se vám představa těžkých závěsů příčí, zvolte jen lehký, krátký voál. Barevně ho můžete sladit s kuchyňskou linkou, i malbou stěn. Samozřejmě, voál se hodí do jakékoli místnosti, kterou chcete zachovat vzdušnou a elegantní. Tato moderní záclona slouží zejména k dekoračním účelům a je vhodné ji doplnit závěsem, případně žaluziemi.

Oblíbené japonské stěny

V posledních letech si na své oblibě získali moderní japonské stěny. Vhodné jsou zejména k zastínění větších ploch, například u panelákových balkonů. Směle dokáží nahradit závěsy nebo žaluzie. Tvoří je samostatné panely, které se posouvají ve vodící listě. Ovládány jsou pomocí šňůrky. Moderní záclony typu japonských stěn seženete jak látkové, tak z přírodních materiálů.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply