Domácí bazény dle vašich představ a možností

Bazén

Od nepaměti jsou známé léčebné a relaxační vlastnosti vody. Už ve starém Římě byly lázně velice oblíbené a svou proslulost si udržely dodnes. V dnešní době již nemusíme spoléhat na lázně nebo veřejné bazény. Domácí bazény jsou běžně dostupné. Z mnoha rozličných druhů a variací si každý vybere přesně ten, který zapadne do jeho představ a konkrétních možností.

Oblíbené venkovní bazény

Stále rozšířenější jsou venkovní bazény umístěné na zahradě. Jejich nejjednodušší a také nejlevnější variantou jsou nafukovací, volně osazené bazény. Oproti dalším typům bazénů není potřeba kvůli jejich umístění provádět složitější stavební úpravy.

Novinkou, která si nachází stále více příznivců, jsou dřevěné nadzemní bazény. Dřevěné bazény vypadají podstatně lépe než klasické jednoduché bazény z plastu, vynikají krásným přírodním dřevem a hodnotnou řemeslnou prací. Tyto bazény skýtají bez náročných terénních úprav možnost dopřát si osvěžení a zdravý pohyb, současně představují stylový doplněk zahrady.

Komfort a pohodlí, také větší rozměry a jednodušší údržbu pak představují bazény zasazené do země. Může se jednat o plastové nebo montované bazény, dalším typem budou betonové bazény vyložené vynilovou fólií s různými motivy a vzory. Bazén umožní celé rodině si báječně dlouhodobě užívat vody, jednorázová investice a složitější terénní úpravy za to jistě stojí.

Efektivní zastřešení bazénů

V našich zeměpisných končinách bohužel počasí nedává možnost udržovat ve venkovním bazénu celoročně příjemnou teplotu vody. Bazén jako skvělé osvěžení si tak dopřáváme několik málo teplých měsíců v roce. Rozšířit jeho využití o další měsíce i denní dobu umožní zastřešení bazénů.

Zastřešení bazénů mívá podobu kulovitých či hranatých přístřešků. Může být umístěné pevně nebo umožňuje kompletní odkrytí bazénu kolejnicovým posouváním jednotlivých částí.

Zastřešení bazénu udržuje vlhké a teplé klima, brání odpařování vody a chrání bazén před nečistotami. Zastřešení bazénů šetří náklady na čisticí prostředky, také energii na vyhřívání bazénu a doplňování vody.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply