Tlumící zářivky IKEA

Společnost IKEA představila ve svém prodeji novinku, tlumenou zářivku. Ta je v prodeji v USA od 1.8.2010. Ve všech svých prodejnách má dojít k postupnému nahrazení a úplnému odstranění klasických žárovek a to do 1.1.2011. V roce 2012 totiž vstoupí v USA předpis, který nařizuje používání těchto tlumených žárovek. Celý tento proces má za úkol ochránit životní prostředí. IKEA tak převzala jako první iniciativu.

Vše pro životní prostředí

K dispozici bude na výběr hned několik druhů žárovek. Nejpopulárnější z nabízených žárovek bude CFL (fluorescenční žárovka). IKEA nabídne také nově LED žárovku, která bude o 70% účinnější než klasická žárovka. Halogenové zářivky IKEA mají mít o 30% menší odběr energie. Na podzim tohoto roku bude k dispozici v USA právě tato halogenová zářivka pro ale pro normální použití. IKEA nabízí také solární lampy, SUNNAN stolní lampy a další produkty šetrné k životnímu prostředí.

Halogenové žárovky, které budou moci být zapojeny do klasických zásuvek ušetří domácnostem nejen spoustu peněz a energie, ale také se projeví její delší životnost. Sám prezident americké pobočky IKEA Mark Ward komentoval celou situaci slovy, že „Společnost IKEA udělá velký krok, co se ochrany životního prostředí týče“ díky těmto žárovkám se totiž sníží spotřeba energie a tím i množství skleníkových plynů.

Na celé věci je dobré to, že další výrobci a giganti v oblasti výroby světel přijali tento předpis jako krok dobré vůle a chystají výrobu šetrných žárovek taktéž. Stejně tak se vyjádřily zástupci různých společností ochraňujících životní prostředí, ti dodali, že vítají krok společnosti IKEA a doufají, že i další společnosti je budou následovat.

Zdali nás čeká podobný krok i v Evropě, nato si budeme muset ještě chvíli počkat.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply