Udělejte si váš dům krásnější

Dekorace a výzdoba domu je nikdy nekončící úkol. Malování stěn jednotlivých pokojů, umístění dekorativních doplňků na strategická místa ve vašem domě či správné uspořádání nábytku, to vše přispívá ke kráse vašeho domova. Máme pro vás několik tipů, kterými se můžete řídit při dekoraci vašeho bytu.

Jednoduchost

V jednoduchosti je krása. V dnešní době se ustupuje od „přeplácaných“ bytů k jednoduchosti a minimalistickému designu. Dnes se člověk soustředí na vzdušnost místností, které vytváří v domě pocit klidu. Přehledný prostor, prosvětlená místnost, decentní moderní nábytek, zkuste o tom přemýšlet.

Zvolení vhodné barvy

Volba barvy je jedním z nejtěžších a také nejdiskutovanějších problémů každé dekorace pokoje. Jaké tedy zvolit barvy?

Světlé barvy opticky zvyšují prostor místnosti. Máte-li tak menší pokoj, zkuste zvolit jemnější a světlé barvy jako bílou, béžovou atd. Naopak v případě velké místnosti je vhodné používat tmavší odstíny barev, ty udělají pokoj opticky útulnější. Mezi takové barvy patří například červená, mechová zelená či světlá modrá.

Tak či tak, vybírat vhodnou barvu můžete i dle jejího zařazení. Je totiž dokázáno, že například červená barva v kuchyni zvedá chuť k jídlu nebo pastelové barvy v ložnici jsou skvělé pro váš lepší spánek, protože vyvolávají pocit klidu.

Výběr vhodného nábytku

Nábytek by měl odpovídat tématu vašeho bytu. Máte-li tak moderní dům zvolte moderní funkční nábytek, který celý styl doladí. Pokud naopak máte starožitný dům, volte nábytek podobného tématického zaměření. Pamatujte, že nábytek může kompletně zničit vzhled vašeho interiéru, jeho koupi si tak důkladně rozmyslete.

Přidáním trendy doplňku můžete udělat váš dům krásnější. Při troše představivosti a kreativity je to opravdu hračka.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply