Interiérová vs. exteriérová sauna volně v přírodě

Eshop Finskasauna.cz

Saunování se stalo pro mnoho lidí doslova životním stylem, a to hlavně díky tomu, že má skutečně prokazatelný pozitivní vliv na naše zdraví. A do sauny nemusíme nutně chodit do různých wellness center, jelikož aktuální nabídka a možnosti nám dovolí to, že si sauny můžeme užívat i v našem domě. A to nejenom v rodinném, ale třeba i mnoho panelových domů má vlastní prostor pro saunování. A stejně tak lze mít saunu třeba na naší zahradě, tedy volně v přírodě.

Sauna v exteriéru – nejvěrnější napodobení původních metod

Daný proces saunování rozhodně není nic nového, jelikož tato metoda je známá stovky let. A samozřejmě začínala stejným způsobem, jaký nyní nabízí právě exteriérová sauna. Ta je tedy umístěna venku, a je nejčastěji tvořena předehřívanou komorou a saunou samotnou. Nejčastější provedení bývá ze dřeva, a to taktéž s odkazem na doby dávno minulé, nebo i na země, kde je saunování každodenní činností. Ideální je třeba Finsko, kde právě dřevěné sauny na mnoha pozemcích nejsou ničím neobvyklým. A navíc dřevo dokonale zapadá do okolního prostředí.

Snadné možnosti ochlazování

Exteriérové sauny mají především jednu výhodu, kterou oceníme během zimního období. Pokud tedy znáte správný proces saunování, tělo by se mělo dostatečně prohřát, a následně by mělo dojít k prudšímu ochlazení. A to je u exteriérových saun velmi snadné, jelikož lze v zimě vyjít pouze ven, nebo se i potřít sněhem. A tak ochlazené přichází skutečně bezprostředně po procesu saunování.

Eshop Finskasauna.cz

Sauny v exteriéru – stále oblíbenější možnost

A tak ačkoliv je z hlediska praktičnosti a napodobení původních možností lepší sauna v exteriéru, mnoho lidí stále častěji volí tu, která je umístěna uvnitř. Na trhu již existují kompletní dodávky, kdy může být interiérová sauna umístěna na požadované místo, a od prvního dne může sloužit všem obyvatelům. Při její realizaci je však nutné pamatovat právě na možnosti samotného ochlazení, a to ideálně formou ledové sprchy, nebo bazénku s vodou.

A ačkoliv je možnost vlastní interiérové sauny velmi oceňovaná, na druhou stranu je nutné říci, že si v interiéru nikdy neužijete ten pocit, kdy jste obklopeni malebnou přírodou, kterou spatříte, jakmile za sauny vyjdete. Přesto však nabídne víceméně stejné podmínky, a tak už záleží na konkrétních prioritách každého, kdo saunu jako takovou miluje, a kdo chce na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je dopřávat si ji doslova každý den. Následně už stačí zvolit ten správný typ.

Dodávky obou typů

A jak již bylo nastíněno, dnes již není problém zakoupit saunu hotovou. A zatímco ty interiérové jsou nejčastěji elektrické, exteriérové jsou zase volbou, kombinující rozpálené horká kameny polévané vodou – tedy volbou takzvané finské sauny. Ta totiž není často z hlediska bezpečnosti v interiérech povolována.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply