Jak připravit zahrádku na jaro

Zahradní nábytek

Zima se pomalu blíží ke konci a my si již můžeme příležitostně užívat sluníčka a teplot nad nulou. Pro spoustu lidí je to důvod k lepší náladě. Někdo zkrátka nemá rád zimu, další zase rád shodí početné vrstvy zimního oblečení. Pak ale také existuje skupina lidí, kteří se již nemohou dočkat příchodu jara, protože se chtějí vrhnout do práce na svojí zahrádce. Vůbec jim nevadí, že je čeká hodně práce. Zahrada jim přináší potěšení, takže neváhají ani minutu a hned jak je to jen možné, připravují své zahrádky na sezónu.

Jak tedy připravit zahrádku na příchod jara? Nejnutnější je dobře prokypřit půdu. Jakmile bude rozmrzlá, proveďte její rotavaci a smíchejte ji s kompostem. Půda se tak provzdušní a dostane potřebné živiny. Vhodné je také postarat se o keře a stromy a prostříhat je. Špatné větve ovšem odstraňujte, až bude skutečně tepleji – na jaře se mnohem lépe pozná, které větvičky jsou dobré a které špatné. Pokud vás trápí škůdci, postříkejte stromy speciálním přípravkem. To zabrání jejich návratu a vy se tak budete moct těšit z bohaté úrody. Na záhony se vyplatí dát fólie, které pomohou rychlejšímu prohřátí půdy. Díky tomu budete moct zasázet rostliny mnohem dříve.

Po zimě je také vhodné oprášit zahradní nábytek. Podívejte se, v jakém stavu přežil zimu. V případě potřeby jej znovu naolejujte a omyjte hadříkem s vodou. Pokud o něj správně pečujete, měl by být v pořádku. Začátek nové sezóny je také vhodná doba pro přemýšlení o nových investicích. Potřebujete novou sekačku? V jakém stavu jsou skleníky, nebudou potřebovat novou střechu? Zaujaly vás zahradní stany v nabídce? Ať už se rozhodnete pro cokoliv, přejeme vám úspěšnou sezónu a bohatou úrodu.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply