Jaro se blíží: Nastal čas vybrat nový skleník

Mini skleník

Zima už se pomalu chýlí ke svému konci a začátek letošní zahradní sezony je v podstatě za rohem. Pokud doposud nemáte skleník, anebo váš starý již dosluhuje, nastal nejvyšší čas nějaký vybrat. Na trhu je spousta nejrůznějších modelů, z nichž není jednoduché zvolit takový, který by byl funkční a vaší zahradě slušel. I proto vám poradíme, jakým způsobem vybírat skleníky, respektive jaké aspekty je dobré brát v potaz.

Co si rozmyslet předem

Ještě než přikročíte k nákupu některého ze skleníků, měli byste si rozmyslet, jaké budou jeho rozměry. Existuje spousta modelů, které mohou být obloukovité, špičaté, s hranatým nebo kulatým půdorysem anebo se bude jednat pouze o mini skleníky. Rozhodujte se nejenom podle prostoru ve vaší zahradě, ale i dle toho, jaké rostliny budete ve skleníku pěstovat. Bude-li se jednat například o rajčata, určitě se vyplatí skleník spíše obloukovitý s dostatečnou výškou. Při správném pěstování rajčat zahrnujícím pravidelné zaštipování se může rostlina dorůst klidně i výšky 2 metrů. Naopak skleníky pro pěstování kořenové zeleniny mohou být klidně nižší.

Kvalitní konstrukce a výplně

Nejdůležitější je při výběru skleníku myslet na materiál, z něhož je vyrobena konstrukce a logicky i na výplně. Časy starších skleníků, jejichž základem bylo klasické jednosklo, jsou již dávno pryč. Výbornou volbou jsou zejména hliníkové skelety s polykarbonátovými výplněmi. Jednak hezky vypadají a jednak se vyznačují vysokou odolností vůči nepřízni počasí.

Naším tipem je mini skleník

Mini skleník

Jestliže se chcete vyhnout vyšším investicím a potřebujete vypěstovat pouze salát, ředkvičku a jinak prostorově i časově nenáročné plodiny, vyplatí se mini skleník. Rozměry 120 x 80 x 40 cm bohatě postačí ke sklizni skvělých čerstvých plodin v době, kdy na otevřeném záhonu ještě nebude možné kvůli chladnému počasí nic pěstovat.

Zdroj fotografie: www.domky-herold.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply