Údržba zahradního dřevěného nábytku

Zahradní nábytek

Zahradní nábytek je celoročně vystavován různě se měnícím klimatickým podmínkám. Abychom zvýšili jeho životnost a zachovali podobu, musíme o něj čas od času pečovat. Údržba zahradního nábytku by měla být stejně tak jasnou věcí jako je sekání trávy či zalévání kytek. Jak se ale o zahradní nábytek starat?

Začínáme s údržbou zahradního nábytku

Čistění dřevěného zahradního nábytku provádíme alespoň 2x ročně. Vůbec nevadí pokud tuto frekvenci čištění zdvojnásobíme. Životnost nábytku se tak rapidně prodlouží.

V prvním kroku musíme nábytek důkladně vyčistit. K pročištění používejme mýdlovou vodu, speciální čistící prostředky určené pro čištění dřevěného nábytku či například chlorový bělící prostředek. Zahradní nábytek tak zbavíme všech nečistot, prachu a mastnoty. Důležité je čistit zahradní nábytek jemně, abychom neseškrábali vrstvu dřeva. Nyní máme dřevěný nábytek připraven k druhému kroku čištění, který se provádí za pomoci speciální olejů.

Ve druhém kroku napouštíme dřevěný zahradní nábytek oleji, tak aby dřevo netratilo své vlastnosti a bylo připraveno na další klimatické změny. Používáme speciální oleje v případě teakové nábytku speciální teakový olej. Při nátěru je pravděpodobné, že olej vám bude kapat. Je dobré si zahradní nábytek podložit například starými novinami či igelitem na malování. Zahradní nábytek je dobré natírat ve vrstvách a to vždy po krátké pauze, aby první vrstva měla čas se do nábytku vsáknout.

V případě, že nábytek je po vzhledové stránce porušen, můžeme jej natřít. Používáme k tomu speciální barvy na dřevo.

Úschova zahradního nábytku

Žádná údržba dřevěného zahradního nábytku vám nepomůže, pokud o něj nebude postaráno i co se úschovy týče. V zimních a podzimních vlhkých dnech trpí dřevo nejvíce. Máte-li k dispozici úložné prostory, zahradní nábytek přesuňte do těchto míst. Prodloužíte tím jeho vlastnosti a vzhled zůstane neporušený.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply