Jak se starat o kožené sedací soupravy

Sedačka

Kožené sedací soupravy jsou v posledních letech stále více oblíbené. Dříve byli kožené sedací soupravy tvrdé a studené. Dnešní technologie zpracování kvalitní kůže je ovšem mnohem vyspělejší.  Z tohoto důvodu jsou kožené sedací soupravy odolnější, měkčí, teplejší a na dotek pružnější. Abychom ovšem prodloužili životnost kožené sedačky, musíme se o ni dobře a pečlivě starat.

Na začátek je dobré dodat, že mimo jiné záleží také na kvalitě kožené sedací soupravy. Kvalitní kůže má už od přírody mnohem delší životnost, naopak u nekvalitních kůži se můžete klidně přetrhnout a jejich životnost o moc neprodloužíte.

Údržba kožené sedací soupravy

Kožená sedací souprava by neměla být vystavena přímému slunečnímu záření, které může způsobit vyblednutí barvy. Vyhněte se umístění sedačky poblíž radiátoru. Někteří lidé rádi umisťují sedačky před radiátor, v takovém případě je její zadní část vystavena obrovskému žáru.

Pravidelně odstraňujte prach z povrchu. Použijte k tomu speciální vosk nebo leštidlo, který seženete ve specializovaných obchodech. V žádném případě nepoužívejte jiné chemikálie či produkty obsahující alkoholové látky. Mohlo by dojít k trvalému poškození pohovky. Speciální čistidlo se doporučuje používat 1x za 2-3 měsíce, naopak odstranění prachu pomocí navlhčeného hadříku je možné provádět i obden.

Jakmile se objeví na sedačce skvrna (krev, tuk, sladká voda, moč domácího mazlíčka atd.), odstraňte ji navlhčeným měkkým hadříkem. Po odstranění skvrny osušte inkriminované místo suchým měkkým hadříkem. Příliš netlačte, snažte se čistit skvrnu jemně.

Je dobré se také vyhýbat práci se špičatými předměty, které mohou shodou nešťastných náhod vaši sedací soupravu protrhnout a nenávratně poškodit.

Údržbou kožené sedací soupravy docílíte toho, že vaše sedačka bude i po několika letech vypadat báječně a pohodlně. Navíc z dlouhodobého hlediska ušetříte spoustu peněz.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply