Výhody zahradních skleníků

Zahradní skleníky využívají skleníkového efektu a obstarávají pro naše rostliny dostatek světla, tepla a vlhkosti, tedy všechny nezbytné prvky pro správné pěstování. I z tohoto důvodu je snem mnoha pravých zahrádkářů vlastnit zahradní skleník nebo pařník.

Skleníky jsou vyráběny v mnoha různých velikostech, provedeních, cenových relacích a záleží tedy pouze na velikosti vašich plánů. Při koupi bychom měli věnovat pozornost především sklu nebo lehkým polykarbonátovým deskám. Pokud chcete skleník využívat v zimě, měli bychom rozhodně uvažovat o izolaci skleníku a jeho vytápění. Ke koupi jsou dispozici jsou různé doplňky, které usnadní práci ve skleníku – poličky, větrací okénka, teploměry a vlhkoměry, zavlažovací zařízení, plastové chodníky atd.

Výhody zahradních skleníků

Jistě jste v poslední době zaznamenali problémy s nebezpečnou bakterií E-coli, která „prý“ pochází z okurek a dalších zdrojů zeleniny. Ve vlastním skleníku si vypěstujete vlastní zeleninu. Ta je bezpečná, chutná, čerstvá a bez přidaných chemických koncentrátů.

Velkou výhodou je možnost vypěstovat si ve skleníku exotické ovoce a další rostliny, které potřebují dostatek tepla a vlhkosti. Můžete tak svůj koníček povýšit do jiných dimenzí.

Jak jsme již zmiňovali v úvodu článku, skleníky můžete využívat jak v létě tak i v zimě. Navíc díky využívání skleníkového efektu, který obstarává dostatek tepla, vlhkosti a světla se můžete těšit na bohatou úrodu.

Různé velikosti a styly, které jsou na trhu k dispozici vám umožní, aby skleníky a pařníky zapadly do architektury vaší zahrady. Montáž skleníku je snadná a rychlá dle přesného návodu výrobce. Také péče o samotný skleník není nikterak nákladná a je nenáročná.

Lanit Plast

Mezi přední a značkové výrobce skleníků a pařníků patří společnost Lanit Plast s.r.o., která je největším dodavatelem prosvětlovacích desek v České republice. Mezi autorizovaný eshop, který prodává skleníky této značky patří také SKLENIK-EXPERT.CZ

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply