Jak ušetřit na plynu i v následujícím roce

screen levnyzemniplyn.cz

Na přelomu let 2012 a 2013 se tradičně objevovaly zprávy, které informovaly o zdražení energií. Ať už se jedná o plyn, vodu nebo elektřinu, každoročně můžeme čekat jejich až několikaprocentní zdražení. Není divu, že se lidé učí, jak šetřit, protože málokdo si může dovolit přijmout bez povšimnutí další díru v rodinném rozpočtu, která pohltí až několik stovek a tisíc ročně. Velmi vyhledávané jsou tedy rady, díky kterým snížíte spotřebu vody. Stačí se jen sprchovat místo, abyste si napouštěli každý den plnou vodu. Nebo nemýt nádobí pod tekoucím proudem, ale napustit si dřez. Stejné rady se týkají i plynu. Zde navíc můžete ušetřit i pouhou změnou dodavatele.

Ceny plynu jsou totiž u všech distributorů rozdílné. Když si na internetu najdete nějaký srovnávač, vyjede vám přehled všech dodavatelů a kolik byste u nich platili. Díky tomu si můžete snadno vybrat tu nejvýhodnější nabídku. Přitom stačí zadat pár jednoduchých údajů. V podstatě budete potřebovat jen kraj, ve kterém bydlíte, a k čemu všemu plyn využíváte – zda jen k topení nebo ohřevu vody a vaření. Dokonce ani nemusíte mít u sebe vyúčtování z minulého roku, i když s přesnými údaji bude výpočet úspory přesnější.

Levný plyn ale není jediné kritérium, podle kterého byste se měli řídit. Vždy si nabídku dejte do kontextu s uživatelskými službami a ostatními poplatky, než kývnete na nějakou nabídku. Zvlášť podomní prodejci se vás budou snažit přesvědčit, že jejich nabídka je právě ta nejlepší a že už nemáte nic jiného hledat. Na jejich nátlak určitě nepřistupujte. Vždy si danou nabídku porovnejte s ostatními, teprve pak uvidíte, jak moc ušetříte. Pokud hledáte kombinaci levného plynu, výborných služeb a nulových poplatků, pak se obraťte se společnost EON. EON plyn je skutečně jeden z nejlepších, které můžete na trhu najít.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply