Ceny plynu najdete levnější u alternativních dodavatelů

screen aaaplyn.cz

Médií často probíhá zpráva o dalším zdražování energií. Kromě potravin, pohonných hmot a daní se neustále zvyšuje právě cena plynu, vody a elektřiny. A to nemluvě o ceně za topení. Spousta lidí je tak odkázáno na vyhledání užitečných rad, jak ušetřit. Často pomůže vypínat spotřebiče v pohotovostním režimu. Topení zapínejte jen v nejnutnějších případech. Pokud pořizujete nové spotřebiče, například ledničku nebo pračku, určitě koukejte na jejich spotřebu vody a elektřiny. Pro úsporu energií se vyplatí si i připlatit za vyšší energetickou třídu. Investice do úspornějšího spotřebiče se vám vrátí během několika málo let.

Nemusíte ovšem jen běhat po bytě a vypínat topení či odpojovat spotřebiče ze zásuvky. Vyplatí se i jednoduchý přechod mezi různými dodavateli energií. Nejvíce to poznáte právě na plynu. V době, kdy cena plynu roste ročně i o několik procent, vy můžete ušetřit tím, že přejdete k jinému alternativnímu dodavateli. Pokud chcete vědět, kolik byste zaplatili jinde, najděte si internetu různé porovnání cen plynu. Když zadáte kraj, ve kterém stojí nemovitost, a spotřebu plynu, vyjede vám několik desítek tarifů od různých dodavatelů. Vám je stačí jenom porovnat a vybrat si tu nejvýhodnější.

Český trh zažil v nedávné době oživení v podobě vstupu alternativních dodavatelů energií. Mezi ně patří například i společnost Bicorn. Výhody jsou jasné. Díky větší konkurenci jsou distributoři nuceni předhánět se v nabídkách a pro koncového zákazníka to má jedině kladný přínos. Stačí si jen nechat porovnat cenu plynu při stejné spotřebě a okamžitě vidíte, že díky jednoduché změně ušetříte i několik tisícovek za rok.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply