Jaké jsou výhody kvalitního závlahového systému?

Zahradní nábytek

Každá zahrada dnes potřebuje dostatek vláhy. A to samozřejmě z jednoho prostého důvodu, aby zeleň mohla dostatečně růst. Tyká se to především trávy, stejně jako různých okrasných rostlin a keřů, ale třeba i vašich záhonů.

Na výběr jako majitelé zahrad máme z několika možností. Buď pravidelné zalévání hadicí, nebo klasikou konví, či lze využít nejjednoduššího řešení, a tím jsou závlahové systémy. Jejich instalaci bychom samozřejmě měli zadat skutečnému odborníkovi. Jedním z takových, kterého můžeme doporučit, je Aleš Bula. Právě jeho firma se zabývá činnostmi, které jsou spojené se zahradou a tak pomůže i v tomto směru.

Jaké má závlahový systém výhody?

Cílem našeho článku je však dané řešení představit a zmínit jeho hlavní výhody. Tou klíčovou je určitě to, že zavlažuje zcela rovnoměrně. Každá plocha na vaší zahradě dostane odpovídající množství vláhy, bez rizika toho, že by některá byla takzvaně přelitá a u jiných by vláhy bylo méně. Toho při klasickém zalévání svépomocí nikdy nedosáhneme.

Stejně tak, závlahový systém přichází s výhodou, že zalévá přesně v době, kdy rostliny přijímají vláhu nejlépe. Tím výrazně přispívá k tomu, aby se zeleni na vaší zahradě lépe dařilo. Případné nastavení můžete realizovat jak svépomocí, tak využít i dostupný servis závlahových systémů. I ten může realizovat výše uvedené firma.

Samozřejmě s daným nastavením souvisí i to, že se daný systém neaktivuje ve chvíli, kdy je vláhy dostatek – třeba po dešti.

Doslova neviditelné řešení

Drobným negativem může být to, že se v první fázi nevyhnete nutným stavebním úpravám na vaší zahradě. Především je třeba vykopat cesty pro jednotlivé hadice. To má však i své výhody, a to takové, že následně jsou automatické závlahy zahrad doslova neviditelným řešením.

Nikde se tedy žádné součásti nepletou a vaši zahradu můžete využívat jako doposud. Pouze na zvolených místech ze země vycházejí ony hlavní rozprašovače, které se o vláhu postarají.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply