Slyšeli jste o kořenové čističce? Známe její výhody

Především u rodinných domů, u kterých není zavedena klasická kanalizace, jsou majitelé povinni vybudovat domácí čistírnu odpadních vod, jímku nebo jiné řešení, které by eliminovalo rozšiřování odpadních vod do okolí. Kromě konvenčních čistíren dnes existuje také kořenová čistička. Její hlavní výhodou je především funkčnost. Díky tomu dokáže hravě nahradit klasická řešení jak u rodinných domů, tak i u chalup, stejně jako v segmentu čištění průmyslových, nebo důlních vod.

Čištění probíhá přirozenou cestou

Kde se vzala inspirace, pro podobné řešení? Byly to primárně různé mokřady, kde fungují již několik stovek let samočistící procesy. A právě tohoto principu kořenová čistírna také využívá. Základním principem dané čističky je tedy kořenový filtr, kterým samotná znečištěná voda protéká. Ten je doplněný jemnými kamínky s přirozenými bakteriemi, které zajišťují právě onu samočistící funkci. Jde tedy o princip, který naplno využívá síly přírody a který eliminuje jakékoliv nadměrné používání dnes tolik nebezpečné chemie.

Stavba kořenovky je poměrně jednoduchá

Velkou výhodou daného řešení je i to, že můžete pohodlně zvládnout stavbu daného systému svépomocí. Pouze je třeba dodržet několik základních postupů, které souvisí se správnou filtrací vody, stejně jako souvisí s tím, kolik odpadních vod celkově produkujete. Výsledný projekt nemusí vypadat jinak, než větší okrasný záhon na vašem pozemku. Samozřejmostí je i možnost oslovit profesionála. Tím nejlepším je společnost Grania, která dnes jako jediná na trhu dokáže nabídnout několik různých řešení, s ohledem na vaše potřeby. To správné vám navrhnou zkušení odborníci zaměstnaní právě v této firmě.

Kolik kořenová čistička stojí?

Důvodem, proč tuto čističku poptat, není jenom ekologičnost provozu, ale jsou to i velmi nízké provozní náklady, spojené se spotřebou energie, ale i s nenáročností celého provozu. Pokud vám na nákladech, ale i přírodě skutečně záleží, je toto řešení jedním z těch, která nezklamou. A i když v Čechách v něm stále vidíme novinku, ve světě se jedná o naprosto běžnou věc.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply