Plánovače interiéru a exteriéru 2. díl

V minulém článku jsme si představily co znamená slovo plánovače ve světě bydlení a návrhu interiéru. V dnešním druhém díle si představíme jednotlivé programy, které je možné pro návrh vašeho interiéru použít a to zcela zdarma. V posledním příštím díle si představíme plánovače nábytkářského gigantu IKEA. Těšte se, ale nyní pojďme na to.

Google SketchUP

Nástroj firmy Google je tradičně velmi silný, obecně platí, že co vymyslí Google má svoji velkou kvalitu. V tomto programu můžete nejen navrhnout jednotlivé místnosti, ale dokonce si můžete nakreslit půdorys vašeho nového domu. To vše si potom můžete zobrazit ve 2D či 3D pohledu. Práce s tímto programem je velice snadná, Google totiž nabízí k plánování vašeho interiéru hned několik 3D objektů, které vaše plánování udělá ještě jednodušší a rychlejší. Hračičky mohou udělat velice detailní půdorys domu či pokoje.

Download programu: http://sketchup.google.com/download/

Kitchendraw

Jak sám název napovídá jedná se o plánování kompletního vybavení kuchyně. Práce s tímto programem je velice jednoduchá, stačí přesouvat jednotlivé díly kuchyně dle vašich požadavků. Fungujete to stejně, jako kdyby jste měli na papíře namalovánu kuchyň a vystřižené jednotlivé díly, ty postupně přesouvaly z jednoho místa na druhé.

Nástroj je možné použít také pro plně profesionální návrh kuchyně. Až tak dobrý je tento program, bohužel jeho základní verze funguje pouhých 30 hodin. I tak ale dokážete s tímto programem divy. Další používá programu je možné po uhrazení poplatku 3 eura za 1 hodinu. Tvůrci programu říkají, že na návrh jedné průměrné kuchyně vám stačí 15 až 30 minut práce. Tak s chutí do toho.

Další programy: Room Aranger

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply