Plot nemusí být jen drátěný

Ilustrační foto: Reality

Spousta lidí bere plot okolo domu jako nezbytnou nutnost. A s tímto názorem také přistupují k údržbě o ohraničení vašeho pozemku. Plot nemusí být jenom drátěné cosi, které zabraňuje sousedovu psu, aby vám běhal po zahradě. Může to být součást vašeho domova, která jej krásně zdobí a navíc plní i užitečnou funkci. Možná namítnete, že takové ploty stojí hromadu peněz. To ale nemusí být úplně pravda! Pojďme si nyní společně představit dřevěné ploty, které nejenom že dobře vypadají, ale jsou i poměrně levné.

Kvalitní dřevěné ploty by měly být vyrobeny z přírodního dřeva, nejlépe ze smrku. Plotové plaňky vytvořené z tohoto dřeva mají v sobě vytvořené speciální drážky – fázky, které účinně odvádějí vodu. Plot si tak zachovává krásnou přirozenou barvu a nedochází k ničení dřeva, například hnilobě nebo trouchnivění. Ve vrchní části plotu najdete různé ozdobné a elegantní tvary. Na výběr je z obloukových, úkosných, špicových, pološpicových, tyčkových a jiných zakončení.

Patrně vás také mohl napadnout další problém, který může být překážkou pro zřízení dřevěného plotu a to je ukotvení. Vždyť takový plot je třeba dobře upevnit v zemi, takže to bude chtít betonovat a to znamená další práci a výdaje navíc. I zde vám můžeme nabídnout jednoduché řešení – zemní vruty. Nemusíte nic kopat, zemní vruty jsou přesto pevně uchyceny v zemi. Odolají jak nepříznivým povětrnostním podmínkám, tak i silnému mechanickému tlaku, plot skutečně něco vydrží. Nemusíte podstupovat žádné zbytečné vyřizování se stavebním úřadem. Zemní vruty jsou navíc pokryty zinkovou vrstvou, takže nehrozí koroze a následné zničení ukotvení.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

One Response to “Plot nemusí být jen drátěný”

  1. Tony napsal:

    Pro ty, jimž se líbí dřevěný plot, ale nechtějí se zabývat související údržbou… existuje také cenově srovnatelná varianta s několikanásobně delší životností a minimální potřebou údržby – wpc ploty.

Leave a Reply