Palisády si poradí s každým svahem

Palisády, vladeko.cz

Palisády jsou zpravidla dřevěné ploty tvořené různě velikými sloupky, které jsou vedle sebe zaraženy do země. V poslední době se začaly palisády vyrábět i z betonových sloupků. Ty jsou pak vhodnější pro vkusné doplnění cestičky k domu nebo k olemování schodů. Pokud ale chcete podpořit přírodní vzhled vaší zahrady nebo okolí domu, doporučujeme zvolit dřevěnou palisádu.

Palisády jsou rovněž vhodné pro překonání výškového rozdílu, pro vytvoření opěrných zídek nebo překonání terénních nerovností. Palisádové řešení je obzvláště vhodné tam, kde převýšení dosahuje patnácti centimetrů a více. Palisády zde perfektně zpevní svah a poskytnou mi podporu.

Tyto dřevěné ohrady zajišťují vícero funkcí. S palisádou můžete například ohradit záhon a ochránit jej tak od znečištění a poničení. V naší nabídce jsou k dispozici klasické kůly nebo sloupky s předem připravenou špicí, ty se pak lépe umisťují do půdy. Další možnost je již zhotovená řetězová palisáda spojené dohromady drátem nebo PVC pásky.

Jak ale palisádu do země upevnit? Samozřejmě ji tam můžete nahrubo zatlouct, ale pro tyto účely musíte použít delší kůly se špicí, aby palisáda byla pevná a hned se nezhroutila. Elegantnější řešení je použít zemní vruty. Tyto vruty představují možnost, jak rychle a přitom maximálně účinně upevnit palisádu v zemi. Nemusíte nic betonovat ani vykopávat žádné díry, vrut se jednoduše zasune do země. Zemní vruty jsou pozinkovány, takže nedochází ke vzniku koroze. Takto upevněné palisády vydrží i velmi nepříznivé vlivy.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply