Dřevěné zahradní ploty – ochrání a napoví

Ilustrační foto: Reality

Zahradní plot je nedílnou součástí každého domu. Zahrada ať už je jakkoliv velká by měla být obehnána právě ploty, které určí nejen váš soukromý pozemek před nic netušícími lidmi, ale často také uchrání váš majetek a spoustu toho napoví o vašem domě. Vzhledem k tomu, že okolo dřevěného plotu denně chodíme chceme zároveň aby vypadal co nejlépe a reprezentoval tak náš dům a naši rodinu.

Dřevěné ploty

Dřevěné ploty jsou vyráběny ze smrkového dřeva bez dalších chemických úprav. Doba si žádá i kvalitnější provedení a tak dnes není výjimkou dřevěný plot s elegantním tvarováním vrchní části, která odvádí vodu a razantně tak ušetří životnost vašeho plotu před hnilobou. Tloušťka dřevěných plotů se pohybuje v rozmezí 18 mm až 22 mm.

Abychom mohli vůbec plot sestavit, je třeba pořídit také plotové sloupky. Můžeme volit mezi sloupky dřevěnými a betonovými. Sloupky jsou dodávány v různých výškách od 90 cm do 240 cm a v různých typových zakončeních jako například v oblouku, hranolu, špici, úkosu či typu kulatého zakončení.

Co je potřeba k sestavení dřevěného plotu?

Shrňme si stručně a přehledně co potřebuje k postavení dřevěného plotu kolem našeho domu.

  • Plotové plaňky – tvoří hlavní a největší část plotu
  • Plotové rýgle – vodorovné latě na plotové plaňky
  • Plotové sloupky
  • Kování na uchycení sloupků
  • Kování pro uchycení plotových polí
  • Ozdobné doplňky (panty, zámky, kliky apod.)

Stále si nejste jisti, zdali jsou dřevěné ploty to pravé na vaši zahradu, navštivte sekci fotogalerie plotů, kde máte jednotlivé typy dřevěných plotů různých stylů a tvarů zobrazeny. Možná právě tam se objeví inspirace, která vás přesvědčí o koupi zahradních dřevěných plotů.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply