Robotická sekačka Husqvarna

TrávaKde jsou doby, kdy sekání trávy bylo pro většinu lidí každonedělním úkolem. Stejně jako většina moderních technických vymožeností jde dopředu, nejinak je tomu i se sekačkami. Dnes již není trávení volných chvil při sekání trávy nutností a to proto, že existují tzv. robotické sekačky, které posekají vaši trávu za vás a dokonce bez vaší přítomnosti.

Robotické sekačky, které si dnes představíme, prodává a vyrábí firma Husqvarna. Nabízí hned několik typů sekaček podle plochy vaší zahrady. Každá sekačka má určitý výkon a dosah plochy kterou je schopna posekat. Ta nejvýkonnější robotická sekačka se může použít na plochu až 6 000 metrů čtverečních, při větších plochách je nutné nainstalovat více sekaček vedle sebe. Je napájena vlastní baterií, takže nemusíte trávit svůj volný čas u sekání trávy. Robotická sekačka je také šetrná k životnímu prostředí, což ocení především moderně založené ekologické domy.

Celý systém automatického sečení trávy spočívá v rozmístění tzv. vodiče podél vaší zahrady (ty nejsou vidět, protože jsou přímo v trávě). Ve vámi vymezeném prostoru se poté bude sekačka sama pohybovat. Vodiči tak ukážete vaší robotické sekačce, kde se může pohybovat a sekat vaši trávu. Při koupi tedy nejprve musíte sekačku nainstalovat což může trvat cca 2-5 hodin. Poté už nic nebrání bezproblémovému sekání bez jakékoliv námahy.

Sekačka se zapíná na tzv. PIN, bez kterého nelze sekačku spustit. To je dobré například i proti krádeži, protože budete mít jistotu, že vaši robotickou sekačku již nikdo nepoužije, pokud tento kód nebude znát. Sekačka váží od 9 do 14ti kilogramů a tak jistě není problém s její manipulací. Samozřejmostí je možnost nastavení výšky sekání.

Díky systému, které je v sekačce zabudován, můžete dokonce odjet na dovolenou aniž by jste museli někoho pověřovat sekáním vaší zahrady. Lze nastavit jak často se má tráva sekat. Při koupi dávejte pozor jaký model kupujete. Vždy by se mělo jednat o model, který je schopen posekat plochu vaší zahrady a tak nejdříve přibližně zjistěte vaši celkovou plochu zahrady v metrech čtverečních. Také sklon vaší zahrady by dle výrobce robotické sekačky Husqvarna neměl přesáhnout 35%.

A cena? Již od 60 000,-Kč, záleží na vybraném modelu a jeho schopnostech.

Podívejte se na video robotické sekačky Husqvarna na solární pohon.

Více informací naleznete na www.husqvarna.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply