Vybíráme dětský nábytek

Dětský pokoj

Dětství je nejkrásnějším životním obdobím. Člověk objevuje svět kolem sebe, poznává nové věci, učí se. To všechno malý človíček realizuje převážně ve svém dětském pokoji. Proto má pořízení vhodného nábytku do dětského pokoje velký význam. Dětské postele, dětské židle nebo dětské psací stoly, jejich kvalita, design, funkčnost mají důležitý podíl na růstu a vývoji dítěte.

Bezpečnost na prvním místě

Dle statistik vzniká polovina dětských úrazů právě doma. Ať už půjde o dětské postýlky dřevěné, dětské židle, dětské psací stoly, různé komody nebo skříně, vždy platí, že dětský nábytek by měl především splňovat kritéria bezpečnosti (zaoblené hrany, žádné sklo apod.). Vzhledem k rostoucímu počtu alergií je také důležité, aby byl dětský nábytek zdravotně nezávadný.

Vedle bezpečnosti samozřejmě stojí i design dětského nábytku, jeho atraktivita a barevné kombinace. V případě nábytku do dětského pokoje se rozhodně nehodí fádní barvy a nudné provedení. Dětský pokoj by se měl dítěti rozhodně líbit. To nic nemění na tom, že nejvyšší kvality dosahuje dětský nábytek z masivu.

Děti chtějí pestré barvy, hravost a originalitu. Dopřejte jim to, zároveň mějte na paměti také bezpečnost a zdravotní nezávadnost.

Věk, pohlaví a počet dětí – nejvýznamnější faktory

Myslete na to, že Vaše děti porostou, budou se měnit jejich potřeby, stále však budou trávit v dětském pokoji většinu času. Menší děti si hrají převážně na podlaze, v dětském pokoji mohou i jíst – u dětských jídelních židliček. Pro větší děti již bude vhodné obstarat i dětský psací stůl a kvalitní dětskou židli. Zdravé sezení a pohodlný pracovní prostor dětí zajistí výškově nastavitelné rostoucí židle a stoly. V době, kdy se z dětského pokoje stává spíše pokoj studentský, se dítě přesunuje z podlahy na postel – tam tráví většinu času. V této fázi se stává nejdůležitější součástí dětského pokoje právě postel.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

One Response to “Vybíráme dětský nábytek”

  1. Alca napsal:

    Dětský pokoj můžete více pro děti zútulnit například dětskými svítidly http://www.uni-svitidla.cz/detska-svitidla , která jsem zakoupila pro své děti při rekonstrukci dětského pokojíku.

Leave a Reply