Jak vybírat dětský nábytek

Kids room

Pokud vás právě potkala ta radostná událost a čekáte příchod miminka nebo pokud už dítě máte a chcete mu pořídit nový nábytek, tak pro vás bude tento článek velmi užitečný. Dozvíte se v něm totiž, co dělat, aby jste vybrali to nejlepší. Dětský nábytek je totiž zboží, které musí splňovat několik velmi důležitých podmínek.

Protože jsou děti velmi neposedné, je třeba zajistit, aby si při hraní nijak neublížily a aby se na ně nábytek například nepřevrhnul nebo podobně. Hlavně postýlky a židličky musí být pevné a robustní, abyste předešli nechtěné situaci, kdy se pod náporem dětských radovánek rozlomí nebo rozpadnou. Při výběru nábytku si také dávejte pozor na barvy a nátěr. Měly by být pro lidský organismus nezávadný a určitě by v nich neměla být ani stopa po těžkých a jedovatých kovech. Čím méně bude mít dětský nábytek ostrých hran, tím lépe. Mnohokrát se stalo, že se děti během hraní zranily právě o trčící rohy nábytku.

Myslete hlavně na to, že je třeba zajistit dostatek úložného prostoru v dětském pokojíčku. Uvádí se, že děti potřebují asi třikrát více prostoru pro své věci, než dospělí. Představte si tedy svůj pokoj se všemi skříněmi a komodami a vynásobte to třemi. Celkem děsivá představa, že? Hlavně, když máte k dispozici jen menší místnost. V takovém případě určitě oceníte možnost víceúčelových skříněk. Ty kromě možnosti uložit do nich hračky slouží třeba i jako schody. Vyplatí se, když jsou šuplíky co nejníže k zemi. Děti na ně tak snadno dosáhnou a budou si moct jednodušeji uklízet.

Pravděpodobně sami dobře víte, že děti rostou přímo před očima. Proto je také ideální pořídit jim například stoly, které se dají výškově nastavit. Nebudete jim tak muset pořizovat nový stůl co několik let, ale vždy bude stačit, když jej patřičně upravíte.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply