Vytápět lze i průmyslové objekty, nebo venkovní prostor

Logo Remko.cz

Myslíte si, že venkovní otevřené prostory nelze vytápět? Omyl. Příkladem mohou být například řemeslníci, konkrétně zedníci na stavbách, kdy v případě nutností prací i v chladných teplotách potřebují možnosti, jak daný ještě otevřený prostor vyhřívat. Řešení je samozřejmě velmi jednoduché, a nabízejí ho mobilní topidla. V tomto zmíněném případě samozřejmě přicházejí na řadu tři konkrétní typy, a to průmyslová topidla na naftu, na topný olej, nebo na plyn.

Existuje samozřejmě další možnost, a to topidla na elektřinu. Ty jsou často nazývány jako přímotopy, a jejich výhody jsou jasné. Není třeba myslet na dostatek paliva a jeho doplnění, jelikož dané topidlo stačí jednoduše zapojit do elektrické sítě, a během pár okamžiků je k dispozici příjemné sálavé teplo. Samozřejmostí je, že tato řešení jsou oblíbené nejenom v domácnostech, ale i v mnoha halách. Na rozdíl od topidel vyžadující spalování není u těch elektrických nutnost jakkoliv odvádět zplodiny, které při hoření vzniknou. Na druhou stranu je ale nutností zajistit zdroj elektrické energie.

Kdy použít jaké topidla?

Samozřejmě jednotlivé typy se liší svým celkovým výkonem. Ten může být od několika kW, a to v případě elektrického domácího přímotopu, přes šedesátikilowattová plynová topidla, až po topidla průmyslová, dosahující výkonu, který se blíží 100 kW. Takový výkon je už vhodný na rozsáhlé prostory, především potom zmíněné haly. Některá řešení lze samozřejmě použít třeba i na vytápění různých prezentačních nebo prodejních stanů, které slouží jako provizorní stánek dané firmy. Ty mohou být malých rozměrů, nebo i skutečně rozsáhlých, o velikosti obrovských cirkusových stanů. I ty dokážou ty nejvýkonnější topidla bez problémů vytopit. A jestliže tedy nad podobnou možností uvažujete, každý typ má z hlediska efektivnosti, výkonnosti a snadnosti použití svá pro a proti, a tak je dobré vybírat s ohledem na právě použitelnost pro vás samotné.

Podívejte se na profesionální mobilní topidla Remko >>

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply