Typy bojlerů – jaký zvolit?

ohrivac

Ne každý bydlí v domě nebo bytě, kam je teplá voda distribuována centrálně. Někteří tak musí v tomto ohledu disponovat vlastním řešením, a to ideálně v podobě boileru. Ty pravděpodobně není třeba nijak mimořádně představovat, jelikož se jedná o nejvíce využívané ohřívače vody v českých domácnostech. Nad čím už je třeba se zastavit, a co zmínit, je technologie ohřevu vody. V tomto ohledu totiž boilery dělíme do dvou hlavních skupin, a to plynový ohřívač vody a elektrický ohřívač vody.

Elektrický a plynový bojler

bojlerPrincip jejich fungování je samozřejmě zcela jasný. Zatímco elektrický boiler funguje na principu ohřevu těles, která následně ohřívají vodu, plynový funguje na principu hořáku, který ohřívá nádobu s vodou. Oba tyto typy jsou samozřejmě volně použitelné doslova kdekoliv, a tak záleží hlavně na našich preferencích – tedy zvláště pokud máme zapojenu elektřinu, i plyn.  Pokud přípojkou plynu nedisponujeme, je volba samozřejmě jasná.

Elektrické a plynové bojlery v e-shopu.

To však určitě není jediné rozdělení, podle kterého můžeme ohřívač vody zařadit do kategorií. Další dělení je totiž dle své pozice, ve které jsou umístěny a ve které pracují. Existují tak boilery jak svislé, tak i boilery ležaté, tedy vodorovné. Opět by se dalo říci, že na celkovou funkci tohoto zařízení nemá poloha vliv, a tak vždy rozhodují technické dispozice domu nebo bytu, a podle toho daný typ pořídíme.

Jakou velikost?

ohrivacPokud při výběru vhodného typu nakonec vybereme požadovanou možnost, nezbývá nic jiného, než se zaměřit na konkrétní velikost. Samozřejmě vždy záleží na tom, k jakým účelům budeme teplou vodu potřebovat, a jak početná je naše rodina. Zásobníkový ohřívač vody lze totiž pořídit v objemech od 50, až do 200 litrů, a díky tomu mohou být perfektně splněny požadavky všech zákazníků, kteří se pro toto řešení rozhodnou. Samozřejmě existují i menší provedení, kdy se často jedná o ohřívače vody elektrické, které mají objem pouze několika litrů.

Velká nabídka bojlerů a průtokových ohřívačů vody zde.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply