Základy stavby koupacího jezírka

Zahradní jezírko Vladeko.cz

Chcete si postavit vlastní jezírko na zahradě? Takové jezírko, které vám navíc poskytne v letních parných dnech příjemné osvěžení i možnost relaxace u přírodní vody bez chemických přísad? Máme pro vás pár praktických rad a zajímavých informací, které vám stavbu zahraních jezírek usnadní.

Proč koupací jezírko?

Koupací jezírko nepoužívá žádné chemické přísady, veškerá filtrace probíhá přes biologický filtrační systém. Jezírko si můžete postavit v jakémkoliv tvaru, jakékoliv velikosti i hloubky. K jezírku si navíc můžete pořídit různé potůčky, fontánky, vodotrysky, mosty, lávky a mola. Celkový design můžete vylepšit přírodními materiály, kameny, rostlinami i rybami. Celému konceptu pak dopřejte řádné osvětlení, které dodá vašemu výtvoru ty pravé grády.

Stavíme zahradní koupací jezírko

Stavbu koupacího jezírka můžete buď zkusit sami, nebo to nechat na specializované firmě, která má řadu zkušeností a umí ihned vyřešit nastávající problémy, které společně se stavbou vznikají. Jednou z těch společnosti je i firma Vladeko.

První krokem stavby koupacího zahradního jezírka je vyměření a vytyčení jeho polohy. Dbejte zejména na zjištění větrné strany, pozici vůči slunečních paprsků a taky samozřejmě vašemu domu či posezení. Při vyhlubování jezírka se vyplatí těžká technika a zkušený bagrista, která snadno překoná velké kořeny i těžké kameny, které se zemi nachází.

Po hrubé práci je třeba terén ještě dostatečně upravit. Doporučujeme minimálně konzultaci s odborníky. Dalším výrazným krokem je zabudování čerpadel, filtrů a rozvodů. Poté už nic nebrání zahradní jezírko pokrýt nepropustnou fólií a naplnit vodou.

Třetím krokem stavby jezírka je jeho celý koncept a estetika. To už je práce radostná a i tu můžete nechat na své fantazii nebo na odborné firmě.

Zahradní jezírko Vladeko.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

One Response to “Základy stavby koupacího jezírka”

  1. Ondra napsal:

    Koupací jezírka začínají postupně být součástí každé zahrady domácnosti, mnozí však opomíjejí její osvětlení například pomocí venkovních sloupků http://www.uni-svitidla.cz/venkovni-svitidla-sloupky , které by samotné jezírko zvýraznily i po setmění.

Leave a Reply