Zahradní jezírka / nový trend zahradní architektury

Zahradní jezírko

Často navštěvujeme zámecké parky, abychom si zde mohli zplna vychutnat krásu rostlin a líbivou zahradní architekturu. Obdivujeme nejenom flóru a faunu, ale také zahradní jezírka, která jsou nepostradatelnou součástí ozdobné zahrady. V každé zámecké zahradě najdeme větší či menší zahradní jezírka, která ji dodávají na luxusu a kráse.

Dříve byly možnosti k vybudování unikátních zahrad doplněné o zahradní jezírka velice omezené, chyběly technologie a šlo o finančně nákladnou investici. To však dnes již neplatí. I na vlastní zahradě se můžeme kochat zahradním jezírkem, které zpestří zahradu a nám zpříjemní pocity odpočinku. Zahradní jezírka ocení i děti, pro které se stanou atraktivním prvkem zahrady.

Mimo jiné zahradní jezírka současně přináší závlahu a životně důležitou vodu flóře a fauně.

Stejně jako zahrady, mohou i zahradní jezírka nabývat nejrůznějších podob. Zahradní jezírka mohou být součástí potůčků, fontán a vodopádů.  Zároveň můžou být doplněna o vodní rostliny nebo rybičky.

Zahradní jezírka mohou však sloužit také pro osvěžení naše a našich dětí. Koupací jezírka v tomto případě tvoří přírodní alternativu klasickým zahradním bazénům. Poskytnou dětem báječnou zábavu a přitom esteticky nenaruší přírodní charakter naší zahrady.

Zahradní jezírko

Zahradní jezírko

Vybudování zahradního jezírka není zásadně složité, zvládne ho téměř každý. Bez čerpadla, filtračního zařízení, správného ošetření vody a také jezírkové fólie je však bezproblémová péče o zahradní jezírko nemyslitelná.

Jezírková fólie je základním stavebním kamenem jezírka. Jezírková fólie brání průsakům vody, je určena především k vykládání zahradních jezírek zřízených pro pěstování vodních rostlin a ryb.

Kvalitní jezírková fólie je zcela zdravotně a ekologicky nezávadná, přitom má vysokou životnost, odolnost a lze ji jednoduše aplikovat.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply