Zahradní i koupací jezírka

Připadá vám, že vaší zahradě stále něco schází? Je velká a proto působí prázdně i po postavení altánku a okrasné skalky? Ozdobte ji zahradním jezírkem!

Zahradní jezírko věrohodně ztvárňující divokou přírodu oživí vaši zahradu a vy můžete vnímat relaxační účinky vody ozdobené kvetoucími lekníny, na kterých odpočívají vážky. Přirozený přechod mezi jezírkem a zahradou vytvoříte nasazením bahenních rostlin, které přilákají další živočichy, jako jsou žáby nebo mloci. Dejte si ale pozor na vodní ptáky, kteří by narušovali samočistící schopnost vašeho jezírka, o kterou se starají především rostliny. V případě, že bude tato schopnost narušena, nebo budete v zahradním jezírku chovat větší množství ryb, postarají se o čistotu vody filtry a čerpadla.

Nemyslete si ale, že pro výstavbu zahradního jezírka potřebujete za domem obrovskou plochu. Jezírka lze přizpůsobit jekékoliv velikosti zahrady. S vhodným řešením a designovým návrhem vám pomůže zahradní architekt, kterého má k dispozici každá firma budující zahradní jezírka.

Pokud se nechcete na vodní plochu na své zahradě jen nečinně dívat, postavte si koupací jezírko. Vodu udržují čistou opět především rostliny a vy nemusíte přírodu zatěžovat chemií. Vytvoříte si tak přímo u domu naprosto přirozenou přírodní plochu, která bude jistě lahodit vašemu oku a v mžiku zvelebí vaši zahradu.

Pro stavbu koupacího jezírka si vyhraďte plochu alespoň 30m2, vodní plocha by neměla být uprostřed zahrady, jezírka je vhodné situovat do nejníže položených místech vaší zahrady. Hloubka by měla sahat od 1,2 po 2m. Pokud nechcete mít rostliny přímo v koupacím jezírku, mohou být v oddělené nárži, ze které bude vyčištěná voda stékat potůčkem do druhé nádrže určené ke koupání. Tím vyřešíte i dilema, jestli zvolit zahradní jezírko koupací nebo jen okrasné.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply