Jak správně vybrat postel

Ložnice

Lidé si kolikrát ani neuvědomují, že spánkem stráví zhruba třetinu svého života. Bez dostatečného odpočinku není náš organismus schopen normálně pracovat, již po několika hodinách odepřeného spánku se dostavuje deprivace, dezorientace a neschopnost myslet na něco jiného, než je sladký spánek. Proto je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel, jak se dobře vyspat. Základem je samozřejmě dostatečná doba.

U každého je to individuální, ale minimálně sedm nebo osm hodin byste spánku věnovat měli. Dále jsou nejdůležitější postele a matrace. Postelový rošt a správně zvolená matrace by měly podepírat záda a krk v jejich přirozené poloze. Není nic horšího, než když se ráno vzbudíte a cítíte se, jako kdybyste právě uběhli maraton.

Matrace se prodávají v několika tvrdostech, které jsou číslovány od jedničky do pětky. Jednička je nejměkčí matrace, kterou využijí hlavně lidé s velmi nízkou váhou, pětka je naopak velmi tvrdá. Nejpoužívanější je dvojka a trojka, protože vám dopřeje nejlepší pohodlí. Můžete si vybrat z mnoha materiálů, ze kterých jsou matrace vyrobeny. Určitě vám můžeme doporučit pěnu, které mají dlouhou životnost, výbornou pružnost a jsou velmi vzdušné.

Na samotné posteli se nevyplatí šetřit. Levné postele sice taky poslouží dobře, nevyspíte se v nich ovšem stejně jako v kvalitnějších modelech. Prodej postelí je velice rozvinutý obor, takže se můžete spolehnout, že najdete široký výběr. První věcí, na kterou byste se měli zaměřit, je velikost postele. Určitě není příjemné, když vám z ní budou čouhat nohy. Doporučuje se tak minimální délka dva metry. Co se týče šířky, tak ideální je devadesát centimetrů, pro dvojlůžko potom 180 centimetrů.

V obchodě prospanek.cz najdete spoustu věcí, mile vás překvapí profesionální služby a rychlé dodání zdarma. Zkuste tento eshop, sami uvidíte, že aktuálně doplněná nabídka postelí uspokojí každého.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply