Ceny plynu se zvyšují, vy můžete ušetřit!

screen aaaplyn.cz

Příchod nového roku bývá tradičně spojen se silvestrovskými oslavami, novoročními předsevzetími a bohužel již i s dalším zdražováním energií. Lidé se již pomalu zvykají na to, že právě v tomto období se objevují zprávy, že ceny plynu, vody, topení a elektřiny opět podraží o docela vysoké částky. Kolikrát se jedná i zvýšení okolo sedmi procent, což ani nepokryje zvýšení platu, pokud patříte mezi ty šťastlivce, kteří dostali v minulém roce přidáno. Spolu se zvýšením daní, zdražením potravin a tak dále se může jednat o nepříjemnou díru v rozpočtu, která může představovat i několik tisíc měsíčně. Jak se těmto nemilým věcem vyhnout?

Kromě uskrovnění, které je ovšem protivné snad všem lidem, a snahy uspořit každou korunu můžete popřemýšlet o změně dodavatele energií. V dnešní době již není problém porovnat desítky nabídek a rozhodnout se pro tu nejlepší. Jednoduchá kalkulačka plynu vám po zadání určitých údajů prozradí, kolik peněz ročně byste ušetřili u jiného dodavatele. Nepotřebujete k tomu nic jiného, než vyúčtování z minulého roku. Dokonce se obejdete i bez něj, pokud vám bude stačit jen orientační úspora. Můžete být překvapeni, protože ušetřená částka se může pohybovat v řádech tisíců, což jistě potěší. Veškeré obavy ohledně zdražování jsou tak smazány, díky této jednoduché proceduře se můžete dostat i na menší ceny než v předchozím roce.

Trh v České republice se navíc otevřel alternativním dodavatelům, díky čemuž se vytvořilo více konkurenční prostředí. Nejenom monopoly teď mohou nabízet tarify na elektřinu a plyn, za posledních několik měsíců se objevila řada nových společností. Ovšem pozor – i přes nedávný vznik se mohou pochlubit kvalitním zákaznickým servisem. Mezi takovéto společnosti s důrazem na péči o klienty patří například i Bohemia Energy.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply