Čištění bazénu

Bazén

Pokud máte na své zahradě vlastní bazén, pravděpodobně na něj nedáte dopustit. Není totiž nic lepšího, než si během pořádně parného dnu vlézt do bazénu naplněného chladivou vodou. A ať už v něm chcete plavat, dovádět s rodinou nebo jenom relaxovat s výborným drinkem v ruce, je třeba mít na paměti pár důležitých věcí. O bazén je totiž třeba se náležitě starat, hlavně dodržovat správné hygienické podmínky a pravidelně čistit vodu od různých nečistot, ať už od napadaného listí nebo bakterií. K tomu vám pomůže bazénové příslušenství, bazénová filtrace a bazénová chemie. Filtrace se stará o zachycení pevných částic, které se tak nedostanou do samotného bazénu, nedokáže ale zachytit úplně vše. Proto musíte čas od času provést údržbu bazénu i vy sami.

Bazénů existuje mnoho druhů, od volně stojících po pevně zapuštěné, od malých po velké a od pravoúhlých po kulaté. Ať už máte obdélníkové nebo oválné bazény, vždy je třeba věnovat čištění důkladnou pozornost.

K čištění si pořiďte bazénový vysavač. To je zařízení, které vysává mechanické nečistota ze dna bazénu. Bazénové vysavače se dělí na ruční, poloautomatické a automatické. Rozdíl je ve způsobu pohonu kdy ruční a poloautomatické využívají sací síly filtrace. Automatické vysavače mají svůj vlastní nezávislý pohon a automatický provoz.

Pořiďte si bazénovou chemii na odstranění řas, bakterií a podobných nežádoucích organismů. Chemii dávkujte dle návodu. To vám dopomůže k perfektní dezinfekci vody. Důležité je také dodržovat správné hodnoty pH vody.

Pokud například sekáte na vaší zahradě trávu, překryjte bazén síťkou, která zabrání trávě, aby se dostala do vody. Pokud v bazénu neplavete delší dobu nebo se chystáte jej zazimovat, překryjte jej speciální krycí plachtou. V ideálním případě jej dokonce můžete kompletně zastřešit.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply