Dřevěné terasy: Sázka na přirozenou krásu

Uvažujete o realizaci terasy a betonové dlaždice pro vás nepředstavují zrovna velké lákadlo? Není se čemu divit. Beton je jednak často poměrně drsný na došlap a jednak se v letním období velmi rychle rozpálí na teplotu, která není pro bosá chodidla zrovna příjemná. Navíc se designově nejedná o materiál, který by měl na první pohled zaujmout. I proto se vyplatí vsadit na moderní dřevěné terasy. Jejich hlavní přednosti si proto popíšeme v následujících řádcích.

V souladu s přírodou

Beton anebo jiné umělé materiály nedokážou designově držet krok s okolím vaší zahrady. Dřevěné desky, které jsou součástí stylové terasy, to bez větších problémů zvládnou. Vypadají zcela přirozeně a jedná se o ryze ekologický materiál se vším všudy. Moderní dřevěné terasy jsou dokonale ohoblovány a povrch je tak absolutně hladký. Chůze po něm se pro vás stane doslova a do písmene požitkem. Bát se navíc nemusíte ani žádné složité údržby, jelikož pro setření povrchu bohatě postačí klasický mop.

Elegantní design a rychlá realizace

Velkou výhodou dřevěné podlahy je v každém případě stylový design. Ať už si vyberete sibiřský modřín nebo nějaké jiné dřeviny, můžete si být jisti tím, že povrch terasy bude vypadat perfektně. Odstínů je nepřeberné množství, takže si budete moci barvu ladit podle fasády vašeho domu. Když už se pro tento typ materiálu rozhodnete, můžete se spolehnout na velmi rychlou realizaci na rozdíl od dlaždic, které je třeba ukládat do speciálního lože z drtě.

O dřevo se musíte starat

Jestliže si pořídíte dřevěnou terasu, musíte se o její povrch starat. Pravidelné nátěry by pro vás měly být samozřejmostí. Pravda je ale taková, že pro mnohé z nás se jedná spíše o zábavu než práci. S vodou ředitelnou lazurou to jde rychle a snadno. Podívat se na různé modely krásných dřevěných podlah můžete u společnosti Real Deck.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply