Vytvořte si světlý a útulný obývací pokoj

Logo Biano.cz

Chystáte se zařídit si svůj obývací pokoj a váháte, co všechno do něj uložit? Možná se vám bude hodit náš malý návod, jak vlastně obývací pokoj zařizovat. Jaké kusy nábytku upřednostnit, a co naopak vynechat. Nejdůležitější jsou vaše požadavky. Popřemýšlejte o tom, co budete v pokoji nejčastěji dělat. Od toho se bude zařízení odvíjet.

Vybírejte si světlé barvy

Vždy se snažte, aby obývací pokoj obsahoval jen to nejnutnější a nestal se sbírkou různých cetek a kousků nábytku, které prostě všude jinde překážejí.  Pokud si vyberete funkční a praktický nábytek Biano.cz, nic podobného se vám určitě nestane. Šetřte dekoracemi, ať prostor nevypadá jako skladiště. Vybírejte si lehčí materiály, subtilnější provedení nábytku a světlejší barvy, zvláště když je místnost malá. Koncepcí otevřeného prostoru a světlým provedením prostor opticky zvětšíte.

Srdcem je rodinné sezení

Je pravděpodobné, že se právě zde v pokoji bude scházet vaše rodina u televize. Proto by se jádrem celého pokoje měla stát sedací souprava, která bude dostatečně velká, aby pojala všechny členy rodiny najednou. Můžete se společně dívat na televizi, sledovat filmy, nebo si třeba povídat. Pravděpodobně sedací souprava bude největším kusem nábytku v místnosti, a proto začněte jejím umístěním.

Šikovný stolek pod televizi

Přímo naproti soupravě by měl být televizor, abyste se mohli pohodlně dívat. K jeho umístění nejlépe poslouží obývací stěna, jejíž součástí bude šikovný televizní stolek.  Když vybíráte nábytek, sahejte spíše po minimalistických kouscích než po těžkých vyřezávaných skříních nebo polstrovaných sedačkách.

Vytvořte si čtenářský koutek

Pokud zbude místo, můžete třeba do rohu umístit křeslo a vytvořit společně s nízkým odkládacím stolkem čtecí koutek, pokud se někdo z rodiny nebude chtít účastnit televizní zábavy a dá raději přednost knize.

Logo Biano.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply