Druhy postelových matrací

Matrace

Již nějakou dobu platí nepsané pravidlo, že kvalitní postelová matrace rovná se kvalitní spánek. Je dokonce testy podloženo, že kvalita spánku přímo souvisí s kvalitou prostředí. A právě špatná matrace způsobuje nekvalitní spánek, který se poté odráží do celého dne.

Druhy matrací

V současné době si můžete vybrat z několik typů matrací pro kvalitní spánek. Liší se většinou součástí skladby jednotlivých stupňů. Mezi ty nejlevnější matrace patří ty z PUR pěny, dražší jsou potom matrace latexové, přírodní, z líné pěny či pružinové.

Latexové matrace

Latexové matrace jsou vyráběny z jednoho kusu materiálu s rozdílným počtem zón. Tato kombinace slibuje bezstarostný spánek a pohodlnost pro všechny části vašeho těla. Latex je jemný a velmi příjemný materiál s protialergením složením s výtečnou vzdušností a odvětráváním. To je výborné, pokud se často v noci potíte, protože vznikající vlhkost z vašeho těla je odváděna pryč.

Matrace z líné pěny

Matrace z líné pěny se vyznačují vlastností elasticity. Díky tomu budete při spánku spát jako v bavlnce. Ty lepší matrace z líné pěny mají tzv. paměťový efekt, díky němuž bude vaše tělo při spánku ve vyrovnané poloze a pokud vše funguje dobře, nemělo by se stát, že vás bude například bolet záda či kříž. Paměťový efekt reaguje na váhu a teplotu vašeho těla a vždy se přizpůsobí vaší siluetě.

Sendvičové matrace

Sendvičové matrace jsou sestavy z několika vrstev někdy i různých materiálů, kdy každá z vrstev má svoji specifickou funkci. Jedná se o přírodní matrace, které si můžete zakoupit v různých výškách a s různým počtem anatomických zón. Díky výšce a použití různých vrstev si můžete zakoupit sendvičové matrace, které jsou na jedné straně tvrdší než na té druhé. Jakou stranu, zda tvrdší či měkčí nakonec zvolíte už záleží pouze na vás.

Matrace

Matrace, zdroj: www.mpzdravyspanek.cz/matrace

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply