Laminátová nebo dřevěná podlaha?

Laminátové podlahy od Ekomplex

Pokud právě stavíte rodinný dům nebo rekonstruujete byt, tak pravděpodobně procházíte velmi složitým obdobím. Je totiž potřeba vyřešit tolik věcí, až z toho jde hlava kolem. Samozřejmě první kroky vedou na stavební úřad pro získání patřičného povolení. Ještě předtím je ale nutné domluvit se a najít nejlepšího dodavatele. Určitě se vyplatí zkontaktovat vícero firem, každá vám totiž udělá rozdílnou nabídku a vy tak budete mít dostatek možností pro porovnání jejich ceny a kvality služeb. Jenže tím to nekončí. Je potřeba rozhodnout o tolika věcech! Jaké zvolit skříňky do koupelny, jaká nainstalovat světla nebo jaké položit podlahy – to všechno vás čeká.

Přitom zrovna výběr podlah není nic jednoduchého. Na výběr je spousta možností a materiálů, z nichž každý má zcela jiné vlastnosti. Například dřevěné plovoucí podlahy jsou známé svou dlouhou životností, díky které se může stát, že přežijí i vaše děti. Dřevěné podlahy mají navíc skvělý přírodní vzhled, který snadno zapadne do každé interiéru. Dřevěné parkety mají navíc ideální tepelné vlastnosti – jsou schopny lépe zachovat přirozené klima v místnosti. Navíc mají lépe tlumící vlastnosti. Bohužel jsou více náchylné k jakémukoliv mechanickému poškození nebo k poškrábání. Nevýhodou je i obtížnější pokládka podlah a náročnější způsob údržby.

Laminátové podlahy jsou naproti tomu příjemné na údržbu. Jejich pokládka je také mnohem jednodušší a rychlejší. Můžete si vybírat z mnoha druhů designu a vzhledu, mají rovněž velmi dobrou tepelnou vodivost. Bohužel špatně pohlcují hluk a nárazy a mají mnohem menší životnost než dřevěné plovoucí podlahy. Musíte počítat s tím, že nejpozději během dvaceti následujících let vás bude čekat renovace podlahy.

Laminátové podlahy od Ekomplex Laminátové podlahy od Ekomplex

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

One Response to “Laminátová nebo dřevěná podlaha?”

  1. Dřevěnou podlahu máme i v koupelně a to už řadu let. Mohu jen doporučit.

Leave a Reply