Dobré rady pro letničky a trvalky

Tráva

Letničky a trvalky zná každý ze své zahrady, ale možná nevíte, že řada z nich se dá dobře pěstovat i jako pokojové květiny. Mnohé z trvalek můžete pěstovat jako bonsaje, patří sem např. Rod Fuchsia nebo méně známý rod Lantana. Například hortenzie donedávna pouze kouzelná ozdoba romantických zahrad, jsou dnes běžně k dostání jako hrnkové rostliny vhodné do chladnějšího prostředí.

Oblíbená řezaní květina posledních let eustoma se rovněž dostala na pulty našich květinářství. Milovníci lučních zvonků jistě ocení další novinku patřící do této skupinky rostlin. Modře kvetoucí platykodon skutečně připomíná zvonky.

Množení

Většinu těchto rostlin můžete zakoupit běžně v zahradnictví či květinářství. Pokud však nejste nedočkaví, můžete se pokusit o vlastní výsev. Budete mít sice více práce, ale výsledek a úspora peněz stojí za to. Některé trvalky se dají množit vegetativně a to pomocí řízků.

Zalévání

Během léta dopřejte rostlinám dostatečný přísun vody, v horkých dnech jim prospěje rosení. Dejte pozor, aby kapky nezasáhly květy, které by mohly poškodit. Nikdy nezalévejte rostliny za parných letních dní či kolem poledne, zvláště ne studenou vodou.

Další tipy pro krásnou zahradu naleznete na www.ozahradach.cz.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply