Květinové truhlíky ozdobí každý balkon

Balkon ozdobený truhlíky s květinami, zdroj: www.vladeko.cz

Rádi byste nějakým způsobem oživili svůj balkon? Když na něj vyjdete nadechnout se čerstvého vzduchu nebo třeba pozorovat západ slunce, přijde vám, že je strašně prázdný a něco mu chybí? Máme několik tipů, jak balkony nazdobit.

Nejideálnější je, když jsou balkony už postaveny podle vašich požadavků a představ, pak mohou být další úpravy jen minimální a mnohem jednodušší. Například zábradlí balkonu by mělo odpovídat stylu celého domu a vkusně do něj zapadat. Někdy je vhodnější zvolit rovné a prosté linie, jindy zase zdobné tvary, které vhodně doplní vzhled vašeho domu. Pokud máte kulatou střechu, zvolte oblé tvary balkónového zábradlí.

Nejlépe ale ozdobíte vaše balkony pomocí různých květin. Truhlíky s květinami nádherně oživí tento prostor a budete se na balkoně cítit ještě lépe. Květinové truhlíky mohou být z různých materiálů, například ze dřeva, plastu nebo kovu. Pokud máte dřevěné zábradlí balkónu, tak nejhezčeji budou vypadat samozřejmě dřevěné truhlíky. Ty sice mají nižší životnost než ty plastové, ale dodávají balkónu vzhled přirozeného přírodního prostředí. Navíc lze jejich životnost prodloužit pomocí několika jednoduchých triků. Můžete třeba používat dřevěné truhlíky, které slouží jen jako obal pro ty plastové. Nebo do nich můžete vložit plastovou fólii a teprve do ní vsadit květinu se zeminou. Je třeba ale do ní udělat patřičné díry, aby mohla volně odtékat voda. Díky tomu dostanete nádhernou ozdobu, která při vhodné péči vydrží velmi dlouhou dobu.

Balkon ozdobený truhlíky s květinami, zdroj: www.vladeko.cz

Balkon ozdobený truhlíky s květinami, zdroj: www.vladeko.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply