Připravujeme zahradní nábytek na sezónu

Zahradní nábytek

Zima se pomalu chýlí ke konci a nastává snad nejkrásnější období v roce – příchod jara. Příroda se začíná probouzet, slunce se objevuje stále častěji a vydrží na obloze déle, ve vzduchu je cítit nějaká zvláštní esence. V tomto období spousta lidí už připravuje své zahrádky na sezónu. Je třeba toho tolik udělat! Zrýt záhony, opravit skleníky, zasadit semeníky. Zde se člověk jen tak nezastaví. A když už si najde chvilku na přestávku, tak zpravidla zjistí, že pro samou péči o zahradu zapomněl na zahradní nábytek. Ano, každá zahrada by měla mít koutek, kde si můžete v klidu sednout a jen odpočívat.

Dobrý zahradní nábytek by měl vyroben z tvrdého tropického dřeva, teaku, případně z eukalyptu. Nejvíce je oblíbený teak a to díky svým unikátním vlastnostem. Toto dřevo je velmi pevné a tvrdé, takže si můžete být jisti dlouhou výdrží nábytku. Navíc je odolný proti různým druhům škůdců. Pokud ho zapomenete při dešti venku, nic se neděje, teakový nábytek je schopen přežít i tyto nepříznivé povětrnostní okolnosti. Nevadí mu dokonce ani sníh! I když je takový nábytek nenáročný na údržbu, pomocí několika jednoduchých úkonů mu můžete prodloužit životnost o několik let.

Pokud chcete, aby vám zahradní nábytek vydržel co nejdéle, je třeba o něj patřičně pečovat a to následujícím způsobem. Nejdříve je třeba nábytek pořádně otřít a zbavit nečistot. Poté naneste ochrannou vrstvu v podobě teakového oleje. Teakový olej zajistí ochranu dřeva před větrem a vodou a krásně zvýrazní jeho barvu. Je důležité, aby byl olej nanesen na celý povrch dřeva. Tekutina se tak lépe vsákne do dřeva a díky své viskozitě zajistí perfektní ochranu. Díky rovnoměrnému natření se také vyhnete nežádoucím skvrnám. Tuto proceduru je doporučováno provádět minimálně dvakrát do roka.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply