Neradi uklízíte? Máme důvody, která vás donutí!

Uklízení bytuPředstava uklízení je děsivá již od mládí. Také v pokročilém věku není výjimkou. Bohužel uklízet se musí ikdyž se kolikrát vůbec nechce. Zde jsou některé důvody, která vám uklízení a domácí práce ulehčí. Dodají vám motivaci uklízet.

Pozvěte přátele, příbuzné či rodinu

Asi jeden z nejjednodušších způsobů jak se donutit uklízet je pozvat své přátele na oběd či sklenku vína. Nechcete si přeci utrhnout ostudu z toho, že ve vašem bytě je nepořádek. Pozváním přátel na večeři se ve vás probudí cit, který vám nedovolí mít neuklizeno. Velice vhodné je si navíc stanovit časový harmonogram, díky tomu, že se budete dostávat do časového presu, bude vaše motivace a touha mít uklizeno ještě vyšší. Zapojte i děti, taková hra na uklízecí četu, která musí stihnout uklidit dům do určitého času může být i pro ně v rámci meze zábavná.

Poslouchejte hudbu

Hudba je nesmírným pomocníkem při různých činnostech. Na úklid bytu si doporučujeme pustit veselou a rychlejší hudbu, která vás ještě více rozpohybuje. Samozřejmě záleží na vašem vkusu, vždy by se mělo jednat o vaši oblíbenou hudbu, kterou si pustíte na hifi věži, mp3 přehrávači nebo třeba na domácím kině.

Prohlížejte si časopisy o bydlení

Ano i toto může být pro pár lidí motivace proč uklízet. Zobrazení ideálního pokoje v časopisech o bydlení může být pro někoho tak inspirující, že začne uklízet a přetvářet i svůj byt. Ikdyž v těchto časopisech se vždy jedná o ideál, protože jsou tyto prostory pouze prohlídku, hlavní je ovšem pocit čistoty, který musíte mít i Vy.

Zapojte rodinu či děti

Ano, řekne se to lehce, ale každý potřebujeme motivaci. Vy jim ji musíte dodat. Slibte jim návštěvu kina, uvařte jim dobrou večeři nebo jim kupte dárek. Motivaci získají jak ti nejmenší tak i ti větší. Je vhodné si tento druh úklidu nechat pouze pro rodinu a děti. Neumím si představit jak by se tvářili na podobný návrh vaši přátelé.

Zkoušejte nové produkty

Kupte si zajímavé vůně, či lehké doplňky do vašeho bytu. Neznám moc lidí, kteří by nový doplněk do bytu položili na zaprášenou poličku či skříň. Možná to tak nevypadá, ale koupení nových věcí do bytu je dobrá motivace pro jeho úklid. Je to sice nákladnější motivace, na druhou stranu si uděláte radost koupí něčeho pěkného.

Máte i vy nějaké tipy jak se motivovat při úklidu?

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply