Obložkové zárubně k vašim novým dveřím

Obložkové zárubně

K novým interiérovým dveřím se hodí obložky, tedy obložkové zárubně. Dokážou skoro zázraky. Vmžiku promění stará futra, krásně se dají sladit se dveřmi a vkusně změní interiér k lepšímu. Hodí se pro jedno i dvoukřídlé dveře, na různou šířku stěny.

Pryč s kovovými futry

Co to obložky dveří vlastně jsou? Nahradí stará futra za účelem hezčího vzhledu a lepších funkčních vlastností. Kdo by se chtěl dívat na ošklivá kovová futra? Obložkové zárubně nesou hlavní zátěž ve dveřním systému, upevňují se na stěny dveřního otvoru pomocí montážní pěny. Skládají se ze dvou svislých nosníků a jednoho vodorovného. Nejčastěji jsou vyrobeny z MDF desek a potaženy foliemi imitujícími dřevo, důležitá je i konečná povrchová úprava v závislosti na technologii.

Obložkové zárubně

Bojíte se montáže?

K obložkám obdržíte protiplech, závěsy a spojovací prvky. V místech spojů mají jednotlivé díly obložek připraveny otvory. Rozsah regulace obložek zajistí, aby dobře sedly do předpřipraveného otvoru. Namontovat obložkovou zárubeň můžete sami, i za pomoci odborníků. Není to velká věda. Pokud si vyberete českého výrobce Erkado, čeká vás bohatý výběr dekorů i možnost odborné montáže.

Sladit dveře se zárubní

Díky obrovskému výběru dekorů fólií snadno sladíte dveře i zárubně, a to od čistě bílé barvy přes všelijaké dekory dřeva až po ten nejtmavší Wenge. Jiný dekor se hodí do domácnosti, jiný třeba do komerčních prostor. Vyrobit lze i obložkové zárubně pro atypickou tloušťku zdi. Pokud není stěna rovná a stejnoměrně silná, může být montáž trochu oříšek a vyplatí se vsadit na profesionální službu.

Nové trendy v sortimentu dveří

Při nákupu obložky dbejte nejen na její rozměry a dekor, ale i na orientaci dveří. Jaké jsou nejnovější trendy? Bezfalcové dveře – elegantní řešení otočných dveří. Celé křídlo je vsazeno do zárubně a je s ní v jedné úrovni. K bezfalcovým dveřím potřebujete i bezfalcovou zárubeň se skrytými seřiditelnými panty.

Foto: dvere-erkado.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply