Opravdovou zahradu dělá pořádný dřevěný plot

Plotová prkna, zdroj: www.levne-palubky.cz

Proč se při výstavbě oplocení vašeho domu nebo pozemku nerozhodnout pro dřevěné ploty? Jde o vysoce estetický prvek, který vám za pomocí přírodní atmosféry propůjčí nezaměnitelný půvab a při tom je jeho realizace tak snadná. Plotová prkna se pro svou materiálovou povahu hodí ke každému rodinnému domu. Vaší kreativitě se v této oblasti meze nekladou. Dřevěné plotovky lze podle vlastního uvážení kombinovat s ocelovými sloupky nebo dokonce se zděnými sloupky.

Výhody a nevýhody dřevěného plotu

  • Dřevěné ploty jsou kombinovatelné s jiným typem oplocení.
  • Je zde možnost natírání libovolnou barvou.
  • Stavba plotu je nenáročná a rychlá.
  • Pro zajištění dlouhé životnosti je musíte pravidelně ošetřovat.
  • Z estetického hlediska jde o nejpřirozenější oplocení, které se na trhu nabízí.

Jak postavit dřevěný plot

V případě, že neoplýváte mírně pokročilými vlastnostmi standardního českého kutila, je lepší se obrátit na specializovanou firmu, která vám výstavbu zajistí. V opačném případě si držte několika osvědčených pravidel a zásad, jež by se měly dodržovat.

  • Dřevěný plot nestavte vyšší než dva metry.
  • Vždy začněte s krajními sloupky a mezi nimi natáhněte provázek.
  • Sloupky můžete buď zatlouct do země, pokud však očekáváte vyšší zatížení, vyhlubte pro ně 80 cm jámu, kterou do jedné čtvrtiny zalijte betonem. Následně zasypte hlínou a opět zalijte betonem. Tímto získáte pevný základ pro svůj plot.

Co jsou to rýgle?

Potřebujete opravdu rychlý dřevěný plot, který bude mít spíše účelovou funkci? V tom případě by vás mělo zajímat, co jsou to rýgle. Určitě jste se už s tímto systémem setkali. Ve své podstatě jde o jednoduchý plot zhotovený z dlouhých vodorovných dřevěných tyčí, které jsou přichyceny k plaňkám. Rýgle se však používají i k výrobě zahradního nábytku.

Plotová prkna, zdroj: www.levne-palubky.cz

Plotová prkna, zdroj: www.levne-palubky.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply