Jak si vybrat správné čerpadlo

Logo obchodcerpadel.cz

Čerpadlo je nedílnou součástí moderně pojatého bydlení se zajištěním odpovídajícího průtoku vody do požadovaných míst. Podle čeho však poznáme kvalitní čerpadlo a za jakých podmínek ho máme kupovat? Pro zachování optimální životnosti je právě výběr hlavní faktorem. U většiny druhů čerpadel se nejčastěji zaměřujeme na požadovaný průtok při dopravní výšce s ohledem na zapojení neboli – provozní bod. Právě kvalitně provedená instalace a návrh vám zajistí, že se dočkáte požadovaného výkonu bez sebemenších problémů. Maximální hodnoty uváděné na obalech od výrobců jsou spíše jen orientační, jelikož na maximální výkon je stejně používat nebudete, jako je tomu například u automobilů.

Hlavní parametry pro výběr čerpadla

  • Průtok – Ve své podstatě jde o celkový objem přepravované kapaliny do požadovaných míst, kterých může být i více. Počítá se objem na výtlačném hrdle za časovou jednotku. Uvádí se v litrech nebo metrech krychlových. Za sekundu či hodinu popřípadě i minutu.
  • Dopravní výška – zde naleznete údaje o předané užitečné energii každému kilogramu kapaliny. Jde o technický údaj, do jaké výšky dokáže čerpadlo vodu dostat při zachování stanovené charakteristiky.
  • Pohon čerpadla – Zde záleží pouze na vás, jaký typ si vyberete, k sehnání jsou klasické 230V, ale i 400V nebo benzinové, popřípadě na tlakový vzduch.

Tlakoměr

Velice důležitou součástí čerpadla je i přítomný tlakoměr, který vám prozradí aktuální hodnotu tlaku ve vodárně a téměř všech průmyslových odvětvích. V tomto pohledu doporučujeme mechanické manometry, které jsou nejlepší v rámci provozních nákladů.

Čerpadla a tlakoměry můžete mimo jiného zboží zakoupit také v internetovém obchodě www.obchodcerpadel.cz

Logo obchodcerpadel.cz

Logo www.obchodcerpadel.cz, zdroj: www.obchodcerpadel.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply