Podlahové vytápění – efektivní výhřev domácnosti

Hledáte vhodný způsob vytápění vámi požadovaných místností a stále nevíte pro jaký se rozhodnout. Je pravdou, že se na trhu objevuje celá řada variant a každá z nich sebou přináší určité výhody a nevýhody. Podlahové topení spadá do kategorie vysoce efektivních možností výhřevu dané oblasti, kde ve velkém měřítku převládají pozitivní sounáležitosti nad těmi negativními.

Mezi základní plusy řadíme konstantní rozložení vyzařovaného tepla po celé šíři místnosti, což od klasického radiátoru očekávat nemůžeme. Z aktuálního hlediska není znám jiný tepelný systém, který by dokázal tak dobře rozprostřít teplotu vzduchu v místnosti. Další výhodou je i fakt, že se používá voda s daleko nižší teplotou, než je tomu v radiátoru. Díky tomu se podstatně méně namáhá materiál z důsledku tepelného pnutí. Navíc je zde zajištěn postupné stoupání teplého vzduchu vzhůru. Nedochází tak k nepříjemné cirkulaci, která má za následek prašné prostředí.

Podlahové vytápění je naprosto revolučním způsobem zajištění základních předpokladů ke spokojenému žití v obytných prostorách. Ušetřené místo můžete využít smysluplněji. Z finančních nebo jiných důvodů se žadatelé velice často ptají, jestli je možné přistoupit na určitý kompromis v podobě kombinace s konvekčním vytápěním. Tento požadavek není z technického hlediska neproveditelný, ovšem je dobré si zajistit odborný projektový návrh.

Ve své podstatě rozlišujeme dvě hlavní kategorie podlahového vytápění.

  • sálavé podlahové vytápění teplovodní nebo elektrické
  • konvekční teplovzdušné

Samotná regulace podlahového vytápění je umožněna, díky velice jednoduchému systému v rámci prostorového termostatu, který je obohacen ovládacím kolečkem. V případě zájmu se na trhu objevuje i digitální regulace, která zajišťuje ještě vyšší komfort.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply