Tepelná čerpadla

Jestli zrovna stavíte rodinný dům, možná právě řešíte výběr vhodného vytápění. Jako jednu z nejmodernějších technologií lze určitě doporučit tepelná čerpadla. Zvláště pokud chcete pasivní dům, který bude získávat energii z alternativních zdrojů. Tepelná čerpadla totiž mohou čerpat elektrickou energii z vody, vzduchu nebo půdy. Teplo z okolního prostředí dokáží brát velmi efektivním způsobem, díky tomu jsou tepelná čerpadla maximálně přínosnou a ekologickou variantou pro vytápění vašeho domova. Peníze, které tak ušetříte, můžete použít úplně jiným způsobem a vyrazit tak třeba na rodinný výlet nebo dovolenou.

Jako nejvhodnější tepelná čerpadla se jednoznačně jeví vzduch/voda. Mají mnohem nižší spotřebu elektrické energie, dlouhou životnost a menší náklady na údržbu. Případné opravy jsou také mnohem jednodušší. Efektivitu vytápění zvýšíte, pokud si pořídíte podlahové topení. To je za prvé mnohem účinnější, příjemnější a nemusíte vzhled vnitřních prostorů ničit radiátory. Podlahové topení je velmi moderní a příjemné, jakmile si ho zbudujete, hned si ho zamilujete. Pořiďte si čerpadlo s nejvyšším topným faktorem. V kombinaci se solárními panely tak mohou vytvořit velmi výkonný a přitom levný systém vytápění.

Při výběru tepelného čerpadla vás může sice omezovat cena, kterou jste ochotní utratit, rádi bychom vás ale informovali, že ne vždy je laciné čerpadlo lepší volba. Může mít třeba horší parametry, menší záruku a pravděpodobně k němu budete muset dokoupit díly, které jsou u dražších čerpadel v ceně. Pořizovací náklady se tak vyrovnávají. Kvalitnější tepelná čerpadla mají navíc mnohem levnější provoz, takže jejich koupě se vyplatí mnohem více.

Zajímají-li vás aktuální ceny tepelných čerpadel, podívejte se do ceníku čerpadel firmy ACOND.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply