Pořizujeme vanu do koupelny

Koupelna

Existují 3 skupiny domácností. Jedni dávají přednost sprchovým koutům a vanu zcela vyloučí ze svého interiéru. Druhou skupinou jsou lidé, kteří si pořídí vanu, ve které se můžou i osprchovat. Poslední skupinou domácností jsou lidé, kteří si pořídí obě možnosti, ale například v jiných místnostech. Neumím si představit, že by někdo měl vanu a hned vedle sprchový kout, ale možná i takový lidé existují.

Vanu oceníte především pokud máte rádi teplo a chcete si ho kompletně prohřát. V takovém případě si natočíte plnou vanu s pěnou a můžete relaxovat do libosti. Vanu ocení také rodiny, které čekají přírůstek. V pozdějším věku si totiž děti vany náramně užívají a dokáží zde trávit celé desítky minut. S volbou voňavé pěny je zkrátka radost nějakou vanu mít.

Před nákupem se informujte o veškerých možnostech vaší koupě. Předem si rozmyslete pro kolik osob budete vanu do koupelny používat a v jakém prostoru se bude nacházet. Podle toho také volte vanu v běžném tvaru nebo rohovou vanu. Informujte se také o kvalitě a životnosti materiálu. Mezi nejčastějšími používanými materiály naleznete akrylát, litina a smaltovaná ocel.

První jmenovaný materiál je velice kvalitní a tomu také odpovídá výroba. Ta je prováděna vysoce kvalitní technologií z umělých materiálů. Ty nejkvalitnější vany do koupelny mají 100% obsahu akrylátu. Díky dobré ohybatelnosti se prodávají akrylátové vany různých tvarů a velikostí. Tím ovšem výhody nekončí, lepší udržitelnost tepla, snadnější instalace a také přidávání různých komponentů je mnohem snadnější než u konkurenčních materiálů. O pokrytí vany akrylátem se přesvědčte, ty nejlepší dosahují průměru 4,5 mm, ale jsou prodávány také repliky jejich tloušťka se pohybuje kolem 1 mm a jejich životnost je mnohem menší.

Druhým typem materiálů koupelnových van jsou smaltované litiny. Ty mají nespornou výhodu v izolaci. Napuštěná voda drží teplo nejdéle ze všech materiálů. Smaltované litinové vany jsou těžké, nemají snadnou instalaci a jsou jedním z nejstarších typů van.

Podobným třetím materiálem ze kterých je možné vanu koupit je smaltovaná ocel. Ta má podobné vlastnosti jako její předchůdce smaltovaná litina s jedním rozdílem, rapidně se ubralo na hmotnosti.

TIP: Navštivte sekci Koupelnový nábytek

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply