Žaluzie, praktický doplněk naší domácnosti

Okno

Žaluzie jsou praktickým doplňkem každé domácnosti, bytu či kanceláře a jejich hlavním úkolem je ochrana před sluncem, nepříjemným světlem a v mnoha případech také jako ochrana před zraky vašich zvědavých sousedů. Ať tak či tak, jedná se o oblíbený bytový doplněk, který používají miliony lidí na celém světě.

Žaluzie, to je několik vertikálně či horizontálně rozmístěných lamel, které při správném zacházení chrání před výše jmenovanými důvody. Všechny lamely jsou spojeny lanky, kterými lze žaluzie ovládat. Můžete tak regulovat nejen propustnost světla, slunečních paprsků, ale také proudící vzduch. Dnes je možné zakoupit žaluzie z několika materiálů jako například hliníku, plastu, dřeva, látky či exotického bambusu.

Na co si dát pozor při výběru žaluzií

Že jsou žaluzie potřebné, dokládá také množství firem, které se výrobou a instalací tohoto zařízení zabývají. Vybírejte pečlivě především použitý materiál, který by měl být zdravotně nezávadný a vhodný do různých teplotních rozdílů. Není nic horšího než zničené žaluzie po pár dnech používání. Žaluzie by měli být také snadno ošetřovatelné co se úklidu prachu na nich týče. Ten odstraníte pomocí navlhčené houbičky či prachovky. Samozřejmostí je záruka jak servisu tak samotných žaluzíí s tím, že firma by měla být schopna ihned dodat poničené lamely žaluzií.

Druhy žaluzií

Jak jsme zmínili na začátku článku, žaluzie dělíme na dva základní druhy, tedy vertikální a horizontální. Vertikální žaluzie se dále dělí na plastové, dřevěné a látkové. Horizontální žaluzie dělíme na meziokenní, které jsou umístěny mezi dvěma okny (skly) a jsou tak poměrně snadno udržovatelné, především co se prachu týče a interiérové, umístěné v klasické podobě na vnitřní straně okna.

Váháte-li nad nákupem žaluzií, vězte, že existuje řada důvodů proč si je pořídit a je jich mnohem více nežli těch, proč si žaluzie nepořídit.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply