Kachlová kamna / základní informace

Oheň

Kachlová kamna patřila dříve k výrazným prvkům interiéru a mnoho domácností si neumí její chod bez kachlových kamen představit. Po mnoha letech se ovšem jejich výskyt značně zúžil, aby o několik let později znovu nabral na síle. Díky stoupajícím cenám energií se totiž mnohé domácnosti poohlíží po možnostech jiného topení, ale také k návratu ke starým interiérových designům.

Kachlová kamna jsou dnes vzrůstajícím trendem a to především díky možnosti topit dřevem a ušetřit tak značné finanční prostředky.

Typy kachlových kamen

Existuje několik různých druhů kachlových kamen. Mezi nejvyužívanější a zároveň nejoblíbenější patří kachlová krbová kamna s kovovou vložkou. Jsou oblíbené především pro jejich snadnou realizaci, vestavbu a také příjemnou cenu. Využívají se především jako topné a akumulační vytápění, mezi jejich nevýhody patří nedokonalá akumulační schopnost.

Druhým oblíbeným typem jsou tradiční kachlová kamna. Ty se vyznačují nejen svojí ekonomickou stránkou, ale také tou ekologickou a pro život nejzdravější. Možná si nyní říkáte, tak proč sakra lidé kupují první jmenované kamna, odpovědí jim je, že pořizovací cena klasických kachlových kamen je mnohonásobně vyšší, ovšem s mnohem větší kvalitou. Mezi nesporné další výhody klasických kachlových kamen je možnost přikládat pouze 1x až 2x denně. Keramika nám vytváří sálavé teplo, které je mnohem lepší pro zahřátí celé místnosti.

Tyto základní dva druhy kachlových kamen se poté dále dělí dle různých designových provedeních a také funkčních možností. Ušetřit finance můžete použitím starších kachlových kamen, které se dají pořídit v inzerátech či od známých.

Hlavním podmínkou k realizaci kachlových kamen ve vašem domě je nutnost mít zabudovaný komín a dostatek prostoru pro vaše kamna, která zabírají výrazné prostory. Dbejte také na skutečnost, že kachlová kamna váží několik stovek kilogramů a jejich instalace tak musí přijít na místo, které je nosníkem pro tak těžkou váhu.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply