Zahradní nábytek z masivu je univerzální a vydrží dlouhé roky

Plánujete si pořídit nový zahradní nábytek a přemýšlíte nad tím, jaký materiál je pro vás ten nejlepší? Podle nás je to nábytek z masivu, a proč tomu tak je, vám prozradíme v článku. Bude tím pravým i pro vás? Čtěte dále.

Časem prověřená kvalita

I když se lidstvo snaží vyvíjet stále odolnější materiály, zahradní nábytek z masivu se jen těžko překonává. Surové dřevo patří mezi nejodolnější materiály, které při troše vhodné údržby vydrží v plné formě desítky let. Navíc lze kombinovat se všemi doplňky a architektonickými slohy od starověkých hradů až po nejmodernější novostavbu. Na každé zahradě vypadá masivní zahradní nábytek dobře a vzbudí obdiv.

Okázale rustikální nebo minimalisticky moderní?

Velkou výhodou masivního nábytku je velká variabilita jeho tvarů. Pod dřevěným zahradním altánem budou nejlépe vypadat hrubě opracované stoly z masivu. Ty s trochou nadsázky vypadají, jako by je jen dřevorubec hrubě opracoval sekyrou. Tento vzhled je však cílený.

Jeho výhoda je, že s přibývajícím věkem se neopotřebovává, ale získává charakter. Není nic hezčího, než starý rustikální nábytek, na kterém můžete pozorovat vady způsobené používáním a vzpomínat, jaké historky se k jednotlivým „jizvám“ vážou.

Z masivu lze ale tvořit i velmi moderní nábytek čistých tvarů, který splňuje trendy posledních let, ten však patří spíše do interiérů.

Povrchová úprava a péče

Co se týče povrchové úpravy, možnosti jsou prakticky neomezené. Existují různá provedení od zcela přírodních kusů nábytku, přes natřené olejem až po nábytek ošetřený několika vrstvami laku.

Konkrétní volba závisí na tom, zda daný kus nábytku, např. lavice z masivu, vystavíte dešti, slunci a mrazům, nebo jej budete chránit pod střechou a na zimu zimovat, a samozřejmě zda chcete, aby nábytek vydržel dlouhé roky jako nový, nebo spíše chcete, aby se na něm známky stárnutí projevovaly, což je u masivního nábytku často žádané.

Doporučuje se jen, abyste sestavy masivního nábytku sjednotili. Ani u rustikálního nábytku totiž nevypadá dobře, pokud roky používaný nelakovaný masivní stůl doplníte o lakované a lesknoucí se židle z masivu.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply